1402/02/16-16:42

تشکیل پرونده برای ۶۵ واحد صنفی متخلف در بندرعباس

تشکیل پرونده برای ۶۵ واحد صنفی متخلف در بندرعباس

برای ۶۵ واحد صنفی و خدماتی متخلف در هرمزگان پرونده قضایی تشکیل شد.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، «مجتبی قهرمانی» رئیس کل دادگستری هرمزگان امروز با اشاره به آغاز دور نخست بازرسی های مشترک قضائی و تعزیرات از بازار در مناطق مختلف استان، از فعالیت ۹ تیم ویژه بازرسی و گشت مشترک برای نظارت بر بازار در سطح شهر بندرعباس خبر داد.

 

وی همچنین اعلام کرد: در دور اول از بازرسی ها از اصناف و واحدهایی خدماتی در سطح شهر بندرعباس طی سه روز اخیر، ۱۰۹ بازدید از بازار انجام شده است. 

 

 این مقام قضایی با بیان اینکه تیم های مشترک بازرسی و نظارت بر بازار متشکل از دادستان و قضات دادسرای مرکز استان، قضات تعزیرات حکومتی و نمایندگان ادارات جهادکشاورزی، صمت و اتاق اصناف می باشند، گفت: در پی بازدیدهای این تیم های ویژه بازرسی برای ۶۵ واحدصنفی و خدماتی پرونده تخلف تشکیل شده است.

 

قهرمانی در ادامه افزود: تخلفات انجام شده توسط این اصناف شامل گرانفروشی، کم‌فروشی، عدم درج قیمت ونرخنامه، عدم ارائه فاکتور، فرار مالیاتی و خرید و فروش کالاهای تاریخ مصرف گذشته بوده است.

 

وی همچنین با اشاره به نامگذاری سال ۱۴۰۲ از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال مهار تورم و رشد تولید، اظهار داشت: اولویت دادگستری استان هرمزگان در سال پیش رو بر اقدامات اثربخش و مقابله ای در جهت مهار تورم، و حمایت از واحد‌های تولیدی متمرکز خواهد بود.

 

رئیس کل دادگستری هرمزگان خاطر نشان کرد: هدف از تشکیل تیم های مشترک بازرسی، نظارت بر عرضه و تقاضا و حمایت از مصرف کننده است و در صورت بروز هرگونه تخلف صنفی مانند گرانفروشی، فرار مالیاتی و درج نکردن قیمت بر روی کالا با متخلفین قاطعانه و باجدیت برخورد خواهد شد.

 

 

 

 

 

 

نظرات

captcha

اخبار مرتبط