1402/02/10-11:28

کاهش ۱۱ درصدی آمار زندانیان غایب و متواری هرمزگان

کاهش ۱۱ درصدی آمار زندانیان غایب و متواری هرمزگان

رئیس کل دادگستری هرمزگان از کاهش ۱۱/۷۹ درصدی آمار زندانیان غایب و متواری استان هرمزگان در سال ۱۴۰۱ خبر داد.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، اولین جلسه ساماندهی و کاهش جمعیت کیفری زندان های استان هرمزگان در سال ۱۴۰۲ به ریاست مجتبی قهرمانی رئیس کل دادگستری استان و با حضور اعضا در محل زندان مرکزی بندرعباس برگزار شد.

 

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در جریان این نشست اظهار داشت: باید با صدور آرای متناسب تا جایی که امکان دارد و قانون اجازه می‌دهد از صدور قرارها و احکام منتهی به بازداشت و حبس خودداری شود.

 

مجتبی قهرمانی در ادامه افزود: تأکیدات ریاست محترم قوه قضاییه برای ساماندهی و کاهش جمعیت کیفری باعث شده تا یک نهضت عمومی در بخش‌های مختلف ایجاد شود و همه ارکان دستگاه قضایی، کاهش تعداد زندانیان را در دستور کار خود قرار دهند.

 

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین بر لزوم استفاده از اهرم‌های قانونی برای دستگیری محکومان متواری و زندانیان غایب استان تأکید کرد و اظهار داشت: با توجه به برنامه ریزی های انجام شده از تمامی ظرفیت‌های قانونی و همکاری نهادهای مرتبط برای شناسایی محل اسکان و اختفای محکومان متواری و زندانیان غایب بهره می بریم.

 

وی همچنین اعلام کرد: آمار زندانیان غایب و متواری پس از اخذ مرخصی استان هرمزگان کاهش ۱۱/۷۹ درصدی را نشان می دهد.

 

قهرمانی استمرار جلسات هماهنگی نهادهای مسئول و مشارکت مؤثر آنها به موازات اتصال سامانه استعلامات و بانک اطلاعاتی محکومان متواری به سامانه های قضایی و ثبت احوال و ناجا را در اثر بخشی مجازات ها و افزایش تبعات متواری شدن محکومان و زندانیان، حائز اهمیت برشمرد و گفت: قطعاً در خصوص زندانیانی که سابقه غیبت دارند، برای اخذ تأمین و اعزام به مرخصی در مدت محکومیت سختگیری های مضاعفی صورت می گیرد.

 

 

 

 

 

 

نظرات

captcha

اخبار مرتبط