1401/12/07-12:20

هرمزگان هیچ ضریب نفوذی در تربیت کادر مربوط به صنایع دریایی ندارد

هرمزگان هیچ ضریب نفوذی در تربیت کادر مربوط به صنایع دریایی ندارد

استاندار هرمزگان گفت: هرمزگان هیچ ضریب نفوذی در تربیت کادر مربوط به صنایع دریایی در کشور ندارد و همین مساله باعث عقب ماندگی هایی شده است.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، مهدی دوستی استاندار هرمزگان امروز در جلسه هیات امنای دانشگاه هرمزگان اظهار کرد: سه درخواست از وزارت علوم در حوزه دانشگاهی استان داریم که از وزیر و قائم مقام وزیر می‌خواهیم نسبت به این سه مسئله مساعدت داشته باشند.

 

وی افزود: درخواست اول در حوزه دانشگاه هنر است که تاکنون برای توسعه این دانشگاه و پردیس علوم و فنون دریایی مساعدت شده و امیدوارم این مسئله به پایان برسد و امور مرتبط با این دانشگاه‌ها انجام شود.

 

استاندار هرمزگان گفت: درخواست دیگر تربیت کادر متخصص منطبق با نقشه توسعه استان است، هرمزگان در حال تبدیل شدن به قطب فولاد و قطب پالایشی کشور است و باید رشته‌های مرتبط با نیازهای استان در این زمینه تدوین شود.

 

دوستی با توجه به برنامه‌های توسعه استان در حوزه متالوژی، شیمی و پتروپالایش، بر تقویت رشته‌های دانشگاهی تاکید و تصریح کزد: تحقیقات دانشگاهی سبب می‌شود مشکلات اساسی استان کاهش یابد و می‌تواند گره‌های زیادی از مشکلات استان و حتی کشور از جمله تامین آب به وسیله آبشیرین‌کن ها را باز کند که تقاضا داریم در این زمینه نیز از ظرفیت علمی دانشگاه هرمزگان استفاده شود.

 

وی، ورود جدی در زمینه تربیت نیروی انسانی متخصص حوزه دریا و دریانوردی در سطح استان را ضروری دانست و گفت: علی رغم اینکه امسال رشد ۵۷ درصدی در حوزه کشتی سازی داریم هیچ ضریب نفوذی در استان روی تربیت کادر مربوط به صنایع دریایی وجود ندارد و دانشکده‌های موجود هم تاکنون نتوانسته‌اند کادر مورد نیاز را برای کشتی سازی و کشتی رانی تربیت کنند که لازم است در این حوزه کار جدی انجام شود.

 

 

 

 

 

نظرات

captcha

اخبار مرتبط