1401/12/03-16:10

4 میلیون گردشگر از ابتدای سال به جزیره قشم سفر کردند

4 میلیون گردشگر از ابتدای سال به جزیره قشم سفر کردند

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از افزایش 4 برابری آمار سفر گردشگران خارجی و همچنین رشد 60 درصدی گردشگران داخلی در جزیره قشم خبر داد.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، افشار فتح الهی مدیرعامل منطقه آزاد قشم امروز در نشست معاونان اداری و مالی واحدهای دانشگاه تهران در مرکز رشد قشم، اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تا پایان بهمن ماه بیش از چهار میلیون نفر گردشگر به جزیره قشم سفر کردند که نسبت به سال گذشته 60 درصد رشد دارد.

 

وی ادامه داد: همچنین آخرین آمار نشان می دهد که میزان ورود گردشگران خارجی از ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از چهار برابر شده است.

 

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: جزیره قشم بواسطه حضور در تنگه استراتژیک هرمز و دارا بودن ظرفیت های بی نظیر گردشگری و اقتصادی بویژه در حوزه نفت و انرژی، دارای اهمیت بالایی برای توسعه روابط تجاری کشور و اقتصاد ملی است.

 

به گفته فتح الهی، ظرفیت ها و بسترهای مناسبت برای توسعه صنعت گردشگری در جزیره قشم وجود دارد و همراهی جامعه محلی در این زمینه می تواند به پیشرفت سریع این حوزه کمک شایانی کند.

 

وی با اشاره به ظرفیت های اقتصادی جزیره، خاطرنشان کرد: در حوزه های اقتصادی علاوه بر وجود منابع طبیعی انرژی، بواسطه نزدیک بودن به آب های بین المللی و تردد سالانه هزاران کشتی بین المللی از آبراهه تنگه هرمز، ظرفیت خوبی در حوزه بانکرینگ وجود دارد که امیدواریم در آینده نزدیک امکان استفاده از این توانمندی فراهم شود.

 

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم افزود: بهره برداری از ظرفیت سواحل حاشیه خلیج فارس و دریای عمان و صنایع دریامحور، یکی از بندهای مورد توجه در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است که برای بهره گرفتن از آن نیازمند دانش روز هستیم.

 

فتح الهی ادامه داد: آغاز به کار پردیس بین الملل خلیج فارس در جزیره قشم می تواند با تولید دانش به رفع مشکلات موجود، پیشرفت و توسعه متوازن این منطقه کمک کند.

 

وی با بیان اینکه استفاده از توان شرکت های دانش بنیان می تواند به رونق اقتصاد ملی کمک کند، گفت: با فعالیت هدفمند مجموعه های دانش بنیان و حضور پرقدرت دانشگاه های مطرح کشور، قشم می تواند به قطب تولید و صادرات دانش در منطقه تبدیل شود.

 

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در پایان خاطرنشان کرد: تفاهم نامه سازمان منطقه آزاد قشم و دانشگاه تهران در زمانی کوتاه، امضا و به مرحله اجرا رسید و از این نظر می تواند الگوی خوبی برای همکاری با سایر دانشگاه ها باشد.

 

حضور دانشگاههای تراز اول سبب توسعه قشمی می شود

غلامرضا حاجبی، امام جمعه شهرستان قشم نیز در این جلسه گفت: حضور و فعالیت دانشگاه های تراز اول کشور در قشم ظرفیت خوبی برای حرکت به سمت توسعه همه جانبه و آسیب شناسی و رفع چالش های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در جزیره قشم است.

 

پردیس بین المللی خلیج فارس قشم در ترم جدید دانشجو می گیرد

همچنین احمد نوحه گر، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع دانشگاه تهران نیز در این مراسم گفت: با اراده جدی و حمایت های سازمان منطقه آزاد قشم، مراحل جذب دانشجو و راه اندازی پردیس بین الملل خلیج فارس قشم با سرعت بسیار خوبی طی شده و در ترم تحصیلی جاری، این دانشگاه فعالیت خود را آغاز می کند.

 

وی ادامه داد: طبق برنامه ریزی صورت گرفته رشته های تحصیلی پردیس بین الملل دانشگاه تهران در جزیره قشم با نگاه محوری به مزیت های اجتماعی، گردشگری، اقتصادی و نیازهای منطقه برای حرکت پیشران های توسعه و پاسخگویی به چالش های موجود، به جذب دانشجو خواهند پرداخت.

 

 در این مراسم حکم ریاست نخستین رییس پردیس بین الملل دانشگاه تهران در جزیره قشم به فضل الله باقرزاده اعطا شد.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط