1401/11/28-10:15

در اولین نشست مجمع بانوان مطالبه گر در بندرعباس چه گذشت؟ +عکس

در اولین نشست مجمع بانوان مطالبه گر در بندرعباس چه گذشت؟ +عکس

اولین نشست مجمع بانوان مطالبه گر هرمزگان در بندرعباس با حضور دو عضو زن شورای شهر بندرعباس و نیز جانشین فرمانده انتظامی هرمزگان برگزار شد.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، علیرضا صالحی دبیر مجمع مطالبه‌گران هرمزگان امروز در نخستین نشست مجمع بانوان مطالبه‌گر استان هرمزگان با اشاره به نقش بانوان در جامعه اظهارداشت: حضور حداکثری مردم در جامعه برای دغدغه‌مند بودن آن ها در جهت پیگیری مطالبات، از تاکیدات مقام معطم رهبری بوده است.

وی عنوان کرد: مردم باید حضور مستمر در جامعه داشته باشند و وظیفه مجمع مطالبه‌گران تسهیل‌گری در جهت منویات رهبر معطم انقلاب برای پیگیری مطالبه‌گری در اولویت قرار دارد.

 

صالحی در ادامه گفت: فعالیت مطالبه‌گری در حوزه بانوان از شرایط خاصی برخوردار است و قطعا هم باید از ظرفیت بانوان در این حوزه استفاده کرد.

به گفته وی، فهم‌ما در قرارگاه بقیه‌الله از مطالبه‌گری باید منجر به حضور مستمر و همیشگی مردم برای حل مشکلات باشد و نباید نقش تصدی‌گری برای مطالبه‌گران را داشته باشیم.

دبیر مجمع مطالبه‌گران هرمزگان اظهارداشت: خوشبختانه حوزه مطالبه‌گری در استان هرمزگان قوت گرفته است و علیرغم همه کمبودها مجامع مطالبه‌گری شهرستان ها تاکنون فعالیت های مثبت و حرکت رو به جلو داشته‌اند.

 

فاطمه جراره: در مطالبه گری به پیشرفت واقعی نرسیده ایم

فاطمه جراره رئیس شورای اسلامی شهربندرعباس در جمع بانوان مطالبه‌گر هرمزگان عنوان کرد: یکی از موضوعاتی که احساس می کنیم که به پیشرفت واقعی در سطح استان نرسیده‌ایم، حوزه مطالبه‌گری درست و دقیق است.

وی با بیان اینکه نداشتن خط قرمزها در حوزه مطالبه‌گری یعنی به دنبال پیشرفت و به دنبال یک مطالبه‌گری واقعی در سطح استان هستیم، گفت: این موضوع اگر به درستی در سطح استان رقم بخورد سبب رشد و پیشرفت استان در همه جوانب خواهد شد.

جراره عنوان کرد: اگر نگاه کنیم اعضای شورای شهر هم مانند مطالبه‌گران درحال پیگیری مطالبات به‌حق مردم هستند که در این زمینه شورای اسلامی شهر می تواند تعامل خوبی با مطالبه‌گران داشته باشد.

وی با تاکید بر مشارکت مردم در تصمیمات شهری افزود: مسیر مطالبه‎‌‌‌گری باید به‌طوری دنبال کنیم که باعث ایجاد بی‌‌اعتمادی در مردم نشود و ما به کمک شما بانوان باید مطالبات خود را در سطح شهر و استان پیگیری کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس در ادامه گفت: در شورای اسلامی شهر بندرعباس، علیرغم همه چالش‌ها سعی کرده‌ایم شفافیت در تصمیمات و موضوعات داشته باشیم تا مردم از تصمیمات نمایندگان خود در این پارلمان شهری مطلع باشند. 

وی با اشاره به اینکه مردم کشورمان در حماسه 22بهمن نشان دادند با تمام مشکلاتی که وجود دارد جلوتر از مسئولین درحال حرکت و پای این نظام هستند، گفت: با حضور بیشتر مردم در صحنه کار ما سخت‌تر خواهد شد تا بتوانیم وظایف خود را به درستی انجام دهیم.

فریده عامری: تصمیمات دولتی باید به رضایتمندی مردم بیانجامد

فریده عامری، عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس در ادامه این جلسه عنوان کرد: در حوزه فرهنگی واقعا دچار مشکلاتی هستیم که از گذشته برای آن ها چاره‌ای اندیشیده نشده است و همیشه تاکید رهبر معظم انقلاب به تبیین دستاورد های انقلاب اسلامی بوده است.

وی با بیان اینکه تصمیمات باید به سمتی برود که رضایت‌مندی مردم را در پی داشته‌ باشد، افزود: خانواده ها در حوزه عفاف و حجاب دغدغه‌هایی دارند و بایستی در این حوزه‌ تلاش های بیشتری صورت گیرد.

عامری عنوان کرد: ارگان های مختلف مخصوصا شهرداری باید برنامه های فرهنگی خود را به صورت محتوا محور برگزار کنند تا نتیجه بهتری در جامعه داشته باشد.

در این نشست «سرهنگ مهرداد مشوق جانشین فرمانده انتظامی استان هرمزگان» و «محمد معتمدنیا معاونت صیانت از حقوق عامه دادستانی استان هرمزگان» نیز حضور داشتند.

 

 

 

 

نظرات

captcha

اخبار مرتبط