1401/10/28-23:03

پهلوگیری ناوگروه ارتش پاکستان در بندرعباس

ناوگروه صلح و دوستی نیروی دریای ارتش پاکستان در منطقه یکم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در بندرعباس پهلو گرفت .

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، آیین استقبال از ناوگروه ارتش پاکستان که متشکل از یک فروند زیر دریایی، یک فروند کشتی بادبانی و یک فروند ناو جنگی است صبح امروز با استقبال فرماندهان نظامی منطقه یکم امامت نداجا و کاردار نظامی ارتش پاکستان در ایران در بندرعباس انجام شد. 

 

فرمانده منطقه یکم امامت نداجا امیر دریادار دوم قادر وظیفه در حاشیه آیین استقبال از این ناوگروه عنوان کرد: همزمان با پهلوگیری ناوگروه پاکستانی در منطقه یکم نداجا ناوگروه صلح دوستی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در قالب یک فروند ناو موشک انداز، یک فروند ناو پشتیبانی و یک فروند زیر دریایی مهمان کشور پاکستان است.هدف از این مراودات، صلح دوستی، تعاملات آموزشی، تعاملات فنی و انتقال تجربه، تخصص، مهارت و در عین حال توسعه دیپلماسی دفاعی در تنگه هرمز و دریای عمان است.

وی تصریح کرد: کشور های فرا منطقه ای که به بهانه ایجاد امنیت و ثبات دریایی حضور نامشروع در تنگه هرمز و دریای عمان دارند، آگاه باشند حضور خودِ  آنها در این محل ها عامل ایجاد تهدید است و اگر احیانا تهدیدی باشد ثبات، امنیت و اقتدار منطقه توسط جمهوری اسلامی ایران، کشور های حاشیه و دوستان ما تامین خواهد شد. 

 

 وی افزود: جمهوری اسلامی ایران هر کجا احساس کند منافع ملی صیانت لازم داشته باشد یا تهدیدی برای ما باشد قطعاحضور پیدا خواهد کرد. 

دریاداردوم وظیفه در پایان خاطر نشان کرد: ناوگروه صلح و دوستی ارتش پاکستان طی سه روز میهمان کشور ما است، که در این مدت بازدید ها، تعاملات دفاعی و دریایی و یک تمرین گروهی با مشارکت دوکشور در تنگه هرمز انجام خواهد شد.

 

 

 

 

 

نظرات

captcha

اخبار مرتبط