1401/09/03-11:31

نیروهای بومی هرمزگان در قالب مسئولیت‌های اجتماعی جذب شوند

نیروهای بومی هرمزگان در قالب مسئولیت‌های اجتماعی جذب شوند

نماینده ولی فقیه در هرمزگان گفت: نیروهای بومی هرمزگان در قالب مسئولیت‌های اجتماعی جذب شوند.

 به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد عبادی‌زاده امروز در دیدار رئیس سازمان اداری استخدامی کشور که در دفتر امام جمعه بندرعباس برگزار شد، با ذکر این نکته که هرمزگان استانی پهناور است، اظهار داشت: گستره و پهناوری استان هرمزگان به ویژه مناطق محروم باید در حوزه جذب و توزیع نیروی انسانی مورد توجه قرار گیرد.

 

وی، ماندگاری‌ نیروهای غیرساکن هرمزگان در مناطق محروم به خصوص بشاگرد را دشوار دانست و عنوان کرد: باید یک‌ رقابت درون استانی یا شهرستانی برای مناطق محروم هرمزگان در جذب نیرو در نظر گرفته شود تا از چالش‌هایی نظیر افزایش درخواست انتقالی به استان‌های دیگر جلوگیری شود. 

 

نماینده ولی فقیه در هرمزگان، بر اساس موازین شرعی و اسلامی، عدالت را قرارگیری هر چیزی در جای مناسب خود دانست و تصریح کرد: برخی عدالت را با مساوات اشتباه گرفته‌اند که امری اشتباه است و عدالت باید به معنای واقعی کلمه در مسائل مرتبط با استخدامی لحاظ شود.

 

جذب نیروهای هر منطقه سبب کاهش درخواست انتقالی می‌شود

 

حجت‌الاسلام عبادی‌زاده خاطرنشان کرد: جذب نیروها از میان داوطلبان همان منطقه باعث ماندگاری و کاهش درخواست‌های انتقالی خواهد شد و بسیاری از آسیب‌ها و چالش‌های اداری را کاهش خواهد داد.

 

وی، ضمن تاکید بر جبران کمبودهای نیروی انسانی مورد نیاز هرمزگان، ابراز کرد: استان هرمزگان در بخش‌های مختلف نیازمند نیروی انسانی است که با کمک سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و استانداری هرمزگان این موضوع قابل حل است.

 

دولت مصوب کند که نیروی انسانی هرمزگان در قالب مسؤولیت اجتماعی جذب شود

 

 امام جمعه بندرعباس، با اشاره به لزوم استفاده از ظرفیت محلی برای پیشبرد امور حاکمیتی، گفت: باید بخشی از نیروی انسانی ماندگار استان هرمزگان در قالب مسئولیت‌های اجتماعی جذب شوند و اگر مصوبه‌ای در دولت در این خصوص گذرانده شود ضمانت اجرایی نیز پیدا می‌کند. 

 

عبادی زاده با ذکر این نکته که بخش دولتی باید خود را موظف به حمایت از بخش خصوصی بداند، گفت: باید در بالادست، قوانین و اسنادی تصویب شود تا شاهد بروز چالش‌های ناشی از عدم همکاری بخش دولتی با بخش خصوصی نباشیم؛ چراکه بخش خصوصی سالم، راه را برای اقتصاد پویا در کشور هموار و صاف می‌کند. 

 

وی با بیان این نکته که استان هرمزگان در برخی از حوزه‌ها شاهد چالش‌هایی میان بخش خصوصی و دولتی است، اظهارداشت: امیدوارم با نوع جدید نگاه دولت مردمی سیزدهم شاهد تغییر اینگونه رویکردها باشیم‌.

 

 

 

 

 

 

نظرات

captcha

اخبار مرتبط