1401/08/28-17:38

جراره در حضور رییس جمهور: دولت زمینه مدیریت واحد شهری را فراهم کند

جراره در حضور رییس جمهور: دولت زمینه مدیریت واحد شهری را فراهم کند

نماینده هرمزگان در شورای عالی استان‌ها، خواستار باور یافتن قلبی به نقش شوراها در دولت و دستور به مجموعه دولت مخصوصا وزارت کشور و استانداری‌ها در توجه به شوراها شد.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، فاطمه جراره رییس شورای شهر بندرعباس و نماینده هرمزگان در شورای عالی استان‌ها ظهر امروز در جریان نشست شورای عالی استان‌ها با رییس جمهور اظهار کرد: نقش ویژه شوراها در مردم سالاری و ارتباط نزدیک مردم با حاکمیت در قانون اساسی و سخنان بنیانگذار انقلاب اسلامی  مبنی بر اداره کشور بر اساس ساختار شورایی بر کسی پوشیده نیست. 

وی افزود: بنده بعنوان یک بانوی متولد بعد از انقلاب، سه دوره است که افتخار دارم با اعتماد مردم در شورای شهر مرکز استان هرمزگان و در مسئولیت‌های مختلف آن خدمت کنم، اعتقاد دارم که نه در قوانین مصوب و نه در مرحله اجرا، نقش موثری به این رکن اساسی حاکمیت مردمی داده نشده است و تقاضای مجدانه دارم در خصوص امور مختلف مرتبط با شوراها و اختیارات آنها، دستورات قاطع صادر کنید تا نقش و جایگاه شوراها در کشور تبلور بیشتری پیدا کند.

 

نقش بانوان در اداره امور کشور جدی‌تر گرفته شود

وی خطاب به رییس جمهور گفت: هم اکنون افتخار جمهوری اسلامی است که بیش از 4200 نفر از بانوان با انتخاب مستقیم مردم عضو شوراهای سراسر کشور هستند، اما توجه جدی و موثر و نه فقط شعار گونه به نقش بانوان در اداره امور کشور و بستر سازی برای تحقق این امر، یک مطالبه بحق است. زنان در طول تاریخ انقلاب اسلامی و بسیاری از عرصه‌ها پا به پای مردان و حتی جلوتر از آنها کوشیده و موفق بوده‌اند و با التفات به نقشی اصلی که در خانواده دارند، در عرصه های اجتماعی نیز حضوری شایان داشته‌اند. باور به توانمندی و اشتغال بانوان در همه سطوح و رفع مشکلات قشر ضعیف آنان همچون زنان سرپرست خانوار مخصوصا در مناطق محروم، مرزی و بندری کشور همت و عزم جدی حضرتعالی را می‌طلبد.

هوشیاری مسؤولان می‌تواند توطئه اخیر را خنثی کند

به گفته جراره، دشمنان قسم خورده این نظام همیشه خواسته اند از موضوع زن، آزادی‌ و اعتبارش سوء استفاده نموده و چهره انقلاب و معمار کبیرش که شخصیت واقعی زن مسلمان ایرانی را باز تعریف، ارائه و شکوفا نمودند را مخدوش نمایند و هوشیاری مسئولان ارشد نظام مخصوصا در شرایط فعلی کشور می‌تواند این توطئه را خنثی نماید.

نماینده هرمزگان در شورای عالی استان‌ها، اهتمام جدی رییس جمهور و دولت در خصوص ارائه لوایح اصلاح قوانین مرتبط با شوراها برای رسیدن به جایگاه واقعی آنها در قانون اساسی و همچنین موثر بودن شوراها در تصمیم گیری های ملی و منطقه ای و پاسخگو بودن دستگاه‌ها اجرایی به آنان را بسیار گره‌گشا خواند و خواستار باور یافتن قلبی به این موضوع در دولت و دستور به مجموعه دولت مخصوصا وزارت کشور و استانداری‌ها در توجه به شوراها شد.

 

دولت زمینه مدیریت واحد شهری را فراهم کند

فاطمه جراره تأکید تأکید کرد: از دولت محترم می خواهیم تا زمینه اجرای مدیریت واحد شهری که از برنامه توسعه سوم بر زمین مانده و باعث تزاحم دستگاه‌ها برای یکدیگر است را نیز فراهم کند.

رییس شورای شهر بندرعباس ادامه داد: متاسفانه شفافیت و نظم در پرداخت حقوق قانونی شهرداری و دهیاری ها در موضوع مالیات بر ارزش افزوده و عوارض آلایندگی بسیار کم بوده و همیشه شوراها برای برنامه‌ریزی در این خصوص با مشکل مواجه می‌شوند. بطور مثال استحضار دارید که صنایع بزرگ و موثر ملی در غرب شهر بندرعباس بعلت مزیت نزدیک بودن به دریا، مستقر شده‌اند اما به وضوح مشخص نیست که این صنایع بزرگ که آلودگی زیست محیطی برای مردم منطقه ایجاد کرده‌اند مالیات و عوارض را کجا پرداخت می‌کنند؟ مردم اینگونه مناطق از اشتغال که سهم ویژه‌ای نبرده‌اند حداقل اینگونه مزایای آنها به وضوح مشخص شود.

کاش به وضوح برای مردم می‌گفتید که چه تحویل گرفتید

وی در بخش دیگری از اظهارات خود با بیان این که اعضای شورای عالی استانها بعنوان عصاره منتخبان منطقه ای و محلی مردم که بیشترین حضور را در بین مردم داشته و محل کار و جلسه شان نیز بر عکس دیگر منتخبان مردمی، همان منطقه رای آوردنشان است، وظیفه بزرگی در انعکاس حرف دل مردم و مشکلاتشان را دارند، اضافه کرد: می دانیم که یکسال زمان کافی برای به بار نشستن وعده‌ها و اندیشه‌های یک فرد مخصوصا در جایگاه ریاست جمهوری نیست و البته شرایطی که شما کشور را از تفکراتی که تنها رفع مشکلات را در ارتباط با غرب می دانستند تحویل گرفته اید مناسب نبوده است و شاید بهتر بود برای یکبار به وضوح و کامل به مردم بگویید که چه تحویل گرفتید تا مبنای مقایسه در افکار عمومی صحیح‌تر باشد.

 

فاطمه جراره تصریح کرد: سخنان دلسوزانه چند روز قبل شما در خصوص لزوم ورود همه با همه توانشان و مخصوصا خواصی که از انقلاب جایگاهی پیدا کرده‌اند در دفاع از کشور و امنیت آن و نهراسیدن از شماتت دشمنان در فضای واقعی و مجازی بسیار راهگشا برای کسانی است که بخواهند در راه حق با ابرویشان جهاد کنند.

مردم هنوز طعم واقعی و شیرین عملکرد انقلابی دولت را نچشیده‌اند

به گفته نماینده هرمزگان در شورای عالی استان‌ها، مردم هنوز طعم واقعی و شیرین عملکرد انقلابی این دولت را نچشیده‌اند و از فقر، فساد و تبعیض ناراحتند. این امور دلایل زیادی داشته اما بی شک یکی از مهترین دلایل آن عدم تغییر برخی مسئولان با تفکرات غیر همسو شما در مرکز و استانهاست. بدتر از آن وقتی است که می بینیم این مدیران از جایی به جای دیگر رفته و دوباره سمت جدید می گیرند. اینها اگر هنری داشتند تا بحال ارائه نموده بودند. تفکری که قریب به 30 سال از انقلاب در مسند مدیریت بوده و بانی وضع نابسامان فعلی است و هم اکنون نیز طلبکار نظام و گاها آب در آسیاب دشمن می ریزد، نباید در دولت مردمی شما جایی داشته باشد.

جراره در پایان گفت: جریان انقلابی نگران این موضوع بوده که دولت شما در انبوه مشکلات و کارها این مهم را فراموش کرده و دستور اکید شما در این خصوص ابتر بماند.

 

 

 

 

 

 

نظرات

captcha

اخبار مرتبط