1401/08/28-20:33

کشف محموله 130 کیلویی پیش‌ساز روان گردان در بندرشهیدرجایی

کشف محموله 130 کیلویی پیش‌ساز روان گردان در بندرشهیدرجایی

ناظر گمرکات هرمزگان گفت: محموله ۱۳۰ کیلوگرمی «مت‌آمفتامین» در گمرک شهید رجایی کشف شد.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، حسین سعیدی ناظر گمرکات هرمزگان امروز از کشف مواد روانگران کریستال مایع توسط گمرک خبر داد و اظهار داشت: این محموله که به طرز ماهرانه با شگردی جدید درون کالای ترانزیتی ورودی از کشور افغانستان به مقصد امارات متحده عربی جاسازی شده بود با هوشیاری و دقت کارکنان گمرک و در حین ارزیابی کشف شد.

 

وی اظهار داشت: همکاران ما روز گذشته و در پی ارزیابی محوله ورودی از کشور افغانستان موفق شدند از درون ظروف مخصوص روغن چرخ خیاطی بیش از ۱۳۰ کیلوگرم روان گردان مت‌آمفتامین را که به‌صورت حرفه‌ای جاسازی شده بود کشف کنند.

 

مدیرکل گمرک شهید رجایی گفت: در این بازرسی بسیار ظریف، سوداگران یکهزار و ۶۴۳ ظرف پلاستیکی کوچک مخصوص روغن کاری چرخ خیاطی که حاوی ماده روانگردان موصوف بود را در فضاهای موجود در درون ۶۰۰ دستگاه چرخ خیاطی جاسازی کرده بودند که با هوشیاری عوامل گمرک نمایان و کشف شد.

 

ناظر گمرکات استان هرمزگان اضافه کرد: نیروهای گمرکات مرزی کشور نه تنها به‌صورت شبانه روزی از مرزهای اقتصادی کشور دفاع می کنند بلکه با جلوگیری از عبور مواد مخدر و روانگردان به مقصد کشورهای همسایه در حفاظت و امنیت منطقه نیز حضور پررنگی دارند.

 

این کالا در بازار جهانی از ارزش بسیار بالایی برخوردار است و سودارگران مرگ در کشور افغانستان اخیراً توجه زیادی به تجارت این گونه مواد مخدر کرده و قصد دارند این مواد را از طریق کشور ایران به سایر کشورهای جهان ارسال کنند.

 

 

 

 

 

 

نظرات

captcha

اخبار مرتبط