1401/08/22-13:48

مدیر یکی از صنایع هرمزگان به عضویت شورای عالی بورس درآمد

 مدیر یکی از صنایع هرمزگان به عضویت شورای عالی بورس درآمد

« احسان دشتیانه» مدیرعامل صبا فولاد خلیج فارس به عنوا ن خبره بورس کالا در ترکیب شورای عالی بورس قرار گرفت.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، سال گذشته و در حالیکه سید موسی فیض فلاح شمس، علی سعیدی و احمد شعبانی به عنوان سه خبره مالی شورای عالی بورس انتخاب شده بودند در کنار خود رسول سعدی و علی امامی میبدی را به عنوان خبره های بورس کالا و انرژی می دیدند. حالا بعد از گذشت یکسال از تغییرات این شورا شاهد روی کارآمدن نفرات جدیدی هستیم که می تواند اثرات مهمی بر بازار سرمایه داشته باشد.

شورای عالی بورس در ترکیب جدیدش از علی سعیدی و سید موسی فیض فلاح شمس خداحافظی کرد و غلامرضا مصباحی مقدم و مسلم پیمانی جایگزین آنان شدند.

حضور احسان دشتیانه به عنوان خبره بورس کالا در ترکیب شورای عالی بورس به جای رسول سعدی از دیگر تغییراتی بود که اتفاق افتاد.

مخالفت جدی احسان دشتیانه با مسئله قیمت گذاری دستوری و سرکوب قیمت‌ها در بورس کالا نوید بازار رقابت پذیری را می دهد که باید از مدت‌ها شاهدش می شدیم.

ترکیب این شورا متشکل از وزیر امور اقتصادی و دارایی (رئیس شورا)، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار (سخنگو و دبیر شورا)، وزارت صنعت، معدن و تجارت، رئیس‌کل بانک مرکزی، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، رئیس اتاق تعاون ایران، دادستان کل کشور یا معاون وی
یک نفر نماینده از طرف کانون‌ها (کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران، کانون کارگزاران)، سه نفر خبره مالی (از بخش خصوصی، با مشورت تشکل‌های حرفه‌ای بازار اوراق بهادار به پیشنهاد وزیر امور اقتصادی و دارایی و تصویب هیئت وزیران)، یک نفر خبره (از بخش خصوصی، به پیشنهاد وزیر ذی‌ربط و تصویب هیئت وزیران برای هر بورس کالایی) است.

طبق قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران (۱ آذر ۱۳۸۴)، شورای عالی بورس در راستای حمایت از حقوق سرمایه‌گذاران و با هدف سامان‌دهی، حفظ و توسعه بازار شفاف، منصفانه و کارای اوراق بهادار و به منظور نظارت بر حسن اجرای این قانون با ترکیب، وظایف و اختیارات مقرر در آن قانون تشکیل شده‌ است.

 

<div id="div_eRasanehTrustseal_85038"></div>
<script src="https://trustseal.e-rasaneh.ir/trustseal.js"></script>
<script>eRasaneh_Trustseal(85038, true);</script>

 

نظرات

captcha

اخبار مرتبط