1401/08/16-17:16

تحویل 10هزار سند واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده هرمزگان تا پایان سال

تحویل 10هزار سند واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده هرمزگان تا پایان سال

مدیر کل راه و شهرسازی هرمزگان گفت: براساس برنامه ریزی‌های انجام شده تا پایان امسال ۱۰ هزار سند واحد مسکونی در بافت فرسوده به صاحبان آن تحویل داده می‌شود و بیش از دو هزار سند واحدهای مسکونی در محله چاهستانی‌های بندرعباس هم آماده واگذاری به صاحبان آن است.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، عباس کمالی مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بندرعباس و میناب بیشترین بافت فرسوده را در هرمزگان دارند.

 

وی با بیان این که بندرعباس 7 هزار هکتار وسعت دارد که 1372 هکتار آن بافت فرسوده است، عنوان داشت: محله چاهستانی‌ها، آیت‌الله غفاری، شهرک توحید (شغو)، چه‌چکور، کمربندی، دوهزار، اسلام آباد، حسین آباد و طلا بند از جمله این محله‌ها هستند که بافت فرسوده‌ای دارند.

 

کمالی بیشترین وسعت بافت فرسوده در بندرعباس را در مناطق 3 و 4 شهرداری بندرعباس عنوان کرد و بیان داشت: 27 دستگاه برای نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده شهری مسؤولیت دارند و عمده نگرانی از این بافت‌های فرسوده، خطرات ناشی از بروز حوادث طبیعی و غیرطبیعی است.

 

مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان به چالش فاقد سند بودن بسیاری از منازل کنونی مردم در بافت‌های فرسوده اشاره و بیان داشت: تا پایان امسال 10 هزار واحد مسکونی در بافت فرسوده سنددار می‌شوند که بیش از دو هزار واحد آن در محله چاهستانی‌ها است.

 

وی همچنین گفت: بعد از محله چاهستانی‌ها نوبت به محله اسلام آباد بندرعباس خواهد رسید که بازآفرینی شهری در آن اجرا شود.

 

 

 

 

 

 

نظرات

captcha

اخبار مرتبط