1401/08/11-12:48

هیأت دولت 100 میلیارد تومان برای جبران خسارات زلزله در هرمزگان تصویب کرد

هیأت دولت 100 میلیارد تومان برای جبران خسارات زلزله در هرمزگان تصویب کرد

سخنگوی دولت امروز در تشریح مصوبات این هفته هیأت وزیران از تصویب 100 میلیارد تومان برای جبران خسارات زلزله در هرمزگان (سایه خوش) خبر داد.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت امروز اظهار کرد: به پیشنهاد وزارت کشور و سازمان برنامه و بودجه، مبلغ حدود 100 میلیارد تومان به منظور جبران خسارات ناشی از زلزله در استان هرمزگان که پیش از این اتفاق افتاده بود و مبلغی نیز به صورت علی الحساب پرداخت شده بود، تصویب شد تا در اختیار استان قرار بگیرد.

 

به گفته وی، این اعتبار در چارچوب ارزیابی‌هایی که از خسارات صورت گرفته، هزینه خواهد شد.

 

زلزله سایه خوش در 11 تیرماه 1401 سبب ویرانی صدها خانه در منطقه شرقی شهرستان بندرلنگه شد.

 

بیابان رو عضو شورای روستای سایه خوش روز گذشته در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندرعباس اظهار کرد: بنیاد مسکن بدلیل ابلاغ نشدن اعتبارات زلزله از سوی دولت دو هفته‌ای است که تمامی خودروها و پیمانکاران خود را از سطح روستا جمع کرده و رفتن بنیاد مسکن سبب نگرانی عمیق مردم شده است.

 

وی افزود: هفته گذشته با همراهی آقای جباری نماینده مردم غرب هرمزگان در سازمان برنامه و بودجه حضور پیدا کردیم و در آن جا با پیگیری ایشان مقرر شد تا نامه اعتبارات سریع‌تر به هیأت وزیران ارسال شود که همان روز اطلاع دادند که نامه سازمان برنامه و بودجه به هیأت وزیران ارسال شده است.

 

امید می‌رود با تصویب این اعتبار، کار ساخت منازل مسکونی مردم از سوی بنیاد مسکن شتاب گرفته و اطلاع رسانی درستی نیز از سوی این نهاد به منظور امیدوار شدن هرچه بیشتر مردم نسبت به پیشرفت امور صورت گیرد.

 

 

 

نظرات

captcha

اخبار مرتبط