1401/06/19-15:41

انتقاد امام جمعه بندرعباس از فقر در هرمزگان با وجود بنادر و سواحل گسترده

انتقاد امام جمعه بندرعباس از فقر در هرمزگان با وجود بنادر و سواحل گسترده

نماینده ولی فقیه در هرمزگان از وجود فقر و بیکاری در هرمزگان با وجود بناد و سواحل گسترده انتقاد کرد و گفت: بر اساس گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس، استان هرمزگان در سال ۱۳۹۷ در حوزه فقر رتبه سوم کشور را داشت اما در در حال حاضر هرمزگان رتبه اول فقر و بیکاری در کشور را کسب کرده است.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد عبادی‌زاده ظهر امروز در دیدار مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان حسین عباس‌نژاد، مدیر بندر باهنر و شرق هرمزگان حسینی تختی و مدیر بندر غرب سالاری سردری،همراه با معاونین در دفتر امام جمعه بندرعباس برگزار شد، اظهارداشت: بر اساس گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس، استان هرمزگان در سال ۱۳۹۷ در حوزه فقر رتبه سوم کشور را داشت اما در حال حاضر هرمزگان رتبه اول فقر و بیکاری در کشور را کسب کرده است.

 

وی با ذکر این نکته که با وجود امکانات هرمزگان این شاخص‌های اقتصادی جای تاسف دارد، تصریح کرد: هرمزگان بالاتری نرخ بیکاری در کشور را دارد که باید اقدامات لازم برای کاهش این نرخ توسط دولتمردان انجام شود.

 

اقدامات ترکیبی برای کاهش نرخ بیکاری هرمزگان انجام شود

 

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان، با بیان اینکه باید اقدامات ترکیبی برای کاهش نرخ بیکاری هرمزگان انجام شود، ابراز کرد: پیگیری‌های لازم برای افزایش سهمیه ملوانی انجام شود تا کمک کننده‌ای به رفع فقر مردم هرمزگان باشد.

 

فرودگاهها و هواپیماهای کوچک می‌تواند سبب جذبه گردشگری شود

حجت‌الاسلام عبادی‌زاده، با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری هرمزگان، ابراز کرد: با راه‌اندازی و فعال‌ کردن فرودگاه‌های مختلف هرمزگان و هواپیماهای کوچک داخل استانی، می‌توان جاذبه‌های گردشگری زیادی را ایجاد کرد.

 

وی، با اشاره به نقش سازمان بنادر و دریانوردی در تامین زیرساخت‌های گردشگری، خاطرنشان کرد: ساماندهی و سازماندهی لازم در حوزه بنادر و جزایر انجام شود تا شاهد جهش بخش گردشگری استان هرمزگان باشیم‌.

 

بندرگاههای کوچک در هرمزگان توسعه یابد

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان، با اشاره به گسترش بندرگاه‌های کوچک در شرق و غرب استان هرمزگان، تشریح کرد: بنادر کوچک مستقر در سطح استان هرمزگان کمک کننده اقتصاد بومی مردم منطقه هستند که باید تقویت آن‌ها در دستور کار قرار گیرند.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده، ضمن تاکید بر تمرکزدایی در حوزه استقرار بنادر، گفت: بنادر باید در سراسر استان هرمزگان پراکنده و سرشکن شوند تا در شرایط بحران و بروز حادثه، شاهد مدیریت بهتر شرایط کشور باشیم‌.

 

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان، ابراز کرد: فعال شدن بنادر کوچک سراسر هرمزگان در بخش‌های مختلف، باعث رفع فقر و تحقق توسعه پایدار خواهد شد.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده، ابراز کرد: درهم تنیدگی و ارتباط بسیار نزدیکی میان دستگاه‌ها در حوزه فعالیت بنادر و دریانوردی وجود دارد که لازم است مقام عالی دولت در هرمزگان هماهنگی و ارتباط دستگاه‌ها را برای تحقق اهداف و حل چالش‌ها در این حوزه برقرار کنند.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط