1401/06/17-09:53

رییس شورای شهر: فکری به حال پروازهای کیش کنید

رییس شورای شهر: فکری به حال پروازهای کیش کنید

رییس شورای شهر کیش در نامه‌ای به وزیر اقتصاد از وی خواسته است تا با توجه به امضای کمپین 7هزار نفری در کیش، فکری به حال تعیین تکلیف هواپیمایی مرتبط با این جزیره کند.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، بدریه بحرینی رییس شورای شهر کیش در نامه‌ای به وزیر اقتصاد خواستار چاره‌اندیشی و فکر اساسی برای بازگشت هواپیمایی کیش به منطقه آزاد و یا فروش سهام این شرکت به مردم جزیره کیش کرده و جزیره کیش را از وضعیت رکود شدید فعلی خارج کند.

 

در این نامه آماده است: سازمان منطقه آزاد کیش پس از اینکه به موجب تبصره ۱۹ قانون برنامه اول توسعه شکل گرفت به منظورفراهم‌نمودن زیرساختهای لازم، شرکت‌هایی را به عنوان بازوی عملیاتی خود تأسیس و راه اندازی کرد که از آن جمله می توان به شرکت هواپیمایی کیش ایر اشاره کرد.

 

از همین رو نگاه سازمان منطقه آزاد به فعالیت‌های این شرکت از همان ابتدا بیش از آنکه نگاه اقتصادی باشد یک نگاه زیرساختی و پشتیبانی کننده بوده است و نگاهی که در چشم انداز رقابت با مناطق آزاد رقیب در کشورهای همسایه حتی برنامه‌های یارانه‌ای در حمایت از این شرکت پیش بینی کرده بود زیرا با چنین رویکردی می‌توانست هزینه سفر را کاهش دهد و در فرجام به جذب حداکثری گردشگر و رونق اقتصاد گردشگری منطقه دست یازد. شوربختانه به دلایلی از جمله سوء مدیریت در دوره‌های گذشته باعث شد تا این شرکت هواپیمایی در ماموریت و اهداف خود موفق نباشد و به یکی از شرکت‌های زیان ده تبدیل شود و در نتیجه آن در فهرست واگذاری‌های سازمان خصوصی سازی قرار گیرد.

 

بحرینی در این نامه تأکید کرده با عنایت به ضرورت وجود این موضوع و عامل مهم زیر ساختی این شرکت و ضرورت حفظ مزیت های منطقه آزاد کیش و باتوجه به نیاز مبرم این جزیره به خدمات هوایی این شرکت هواپیمایی که با امضای بیش از هفت هزار نفر در کمپینی به همین منظور (کارزار) صورت پذیرفته است، خواهشمند است ترتیبی اتخاذ فرمایید تا در چارچوب قوانین و مقررات موضوعه شرکت هواپیمایی کیش‌ایر به سازمان منطقه آزاد کیش برگردانده و یا در صورت عدم این امکان، سهام این شرکت به مردم و سرمایه گذاران منطقه به عنوان ذی نفعان اصلی و یا مدل مشارکتی از بخش خصوصی کیش و سازمان منطقه واگذار گردد.

 

کمبود شدید پروازها به مقصد کیش در ماههای اخیر سبب کاهش شدید مسافر در این جزیره و بروز رکود شده که در هفته‌های گذشته با واکنش امام جمعه وقت این جزیره نیز همراه بود.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط