1401/06/09-17:23

بازگشت 50 هزار میلیارد ریالی اراضی به بیت المال/ قشم نیازمنداَبَرپروژه های ملی

بازگشت 50 هزار میلیارد ریالی اراضی به بیت المال/ قشم نیازمنداَبَرپروژه های ملی

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: جلوگیری از فروش زمین در جزیره، یکی از عمده‌ترین مطالبات مردمی بوده که در این مدت، علاوه بر جلوگیری از فروش زمین، ۵۰۰ هکتار زمین به ارزش 50 هزار میلیارد ریال را به بیت‌المال برگردانیم.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، افشار فتح‌الهی ظهر امروز در نشست با خبرنگاران جزیره قشم بر ادامه روند بازپس‌گیری اراضی مردمی تأکید کرد و بیان کرد: قرارداد زمین پروژه‌هایی که بر اساس تعهدات خود در زمان‌بندی لحاظ شده عمل نکنند نیز مشمول این احقاق حق شده و فسخ خواهد شد.

 

قشم، نیازمند اَبَرپروژه های ملی

وی با اشاره به اقدامات انجام‌شده از سوی سازمان در سطوح کلان گفت: اجرای ابرپروژه های زیرساختی و توسعه‌ای جزیره ازجمله ساخت جاده‌های ساحل جنوبی و شهر لافت به شهر درگهان، به‌عنوان یکی از مطالبات مردمی در حال انجام است.

 

مشکل کوتاه مدت و بلندمت آب قشم را حل می کنیم

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از موضوع آب جزیره به‌عنوان اولویت اصلی سازمان منطقه آزاد قشم یادکرد و ادامه داد: از زمان حضور ما در جزیره، این موضوع مورد پیگیری جدی بوده که حاصل آن آغاز به کار سه واحد ۴ هزار مترمکعبی است که امیدواریم تا پایان امسال به بهره‌برداری برسد.

 

وی همچنین از ساخت یک واحد ۱۰ هزار مترمکعبی با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و مدیریت سازمان منطقه آزاد، با نگاه به توسعه آینده شهر قشم خبر داد.

 

فتح الهی از طرح مسکن جوانان پیاده شده در منطقه آزاد قشم به‌عنوان طرحی منتخب از سوی دبیر شورای عالی مناطق یاد کرد و از پیشنهاد پیاده‌سازی این طرح در سایر مناطق خبر داد.

 

 وی بهره‌برداری از آب‌های سطحی برای مصارف کشاورزی و شرب در سالیان دور را یکی از افتخارات جامعه محلی جزیره دانست و یادآور شد: با امکانی که برای حضور جامعه دانشگاهی و پژوهشی در قشم ایجادشده، می‌توان این منابع آبی را برپایه دانش علمی برای استفاده‌های کشاورزی احیا کرد.

 

فتح الهی همچنین با اشاره به وعده به‌کارگیری نیروهای توانمند بومی گفت: در این مدت بخش زیادی از این وعده محقق شده است.

 

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در پایان از توجه خاص به توسعه صنایع و تولیدات فناور و دانش‌بنیان در جزیره به‌عنوان یکی از برنامه‌های اولویت‌دار سازمان منطقه آزاد قشم یاد کرد و افزود: این برنامه‌ریزی با رویکرد ایجاد اشتغال پایدار و ارتقای صادرات در جزیره در حال اجرا است.

 

رییس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد قشم اظهار داشت: قشم در مسیر توسعه‌ای خود شاهد تغییرات چشمگیری در حوزه اقتصادی بوده و سرمایه‌گذاری‌های جدیدی در حال شکل‌گیری است که توجه جامعه کشور را به خود معطوف کرده که بخشی از این موفقیت ملی، نتیجه همراهی اصحاب رسانه است.

 

وی افزود: به یمن حضور درصحنه و همکاری اصحاب رسانه، پیام همدلی و توسعه از قشم به کشور در حال مخابره است‌ که نتیجه مطلوبی برای جزیره در سطح ملی دربردارد.

 

بانکرینگ را به انجام می رسانیم

فتح الهی گفت: قشم دارای توانایی های بالایی در حوزه بانکرینگ سوخت است که توجه به آن می تواند علاوه بر رفع مشکلات در قشم، به اقتصاد ملی نیز کمک شایانی کند.

 

وی ادامه داد: برخی افراد در خارج و داخل کشور نمی خواهند این پروژه ها در قشم کلید بخورد؛ اما ما مصمم هستیم این پروژه ها را به انجام برسانیم.

نظرات

captcha