1401/06/08-18:44

نامه امام جمعه کیش به رییس جمهور؛ کیش حال خوبی ندارد

نامه امام جمعه کیش به رییس جمهور؛ کیش حال خوبی ندارد

امام جمعه کیش در نامه‌‌ای به رییس جمهور آورده: منطقه آزاد کیش علیرغم همه تلاش های دولت های مختلف این روزها حال خوبی ندارد و مشکلات متعددی همچون رکود اقتصادی، گرانی افسارگسیخته مسکن، مهاجرت معکوس کیشوندان، گرانی بیش از حد خدمات بهداشت و درمان، موجب شده است که تاب آوری زندگی در این جزیره دیگر برای ساکنین و بومیان غیر ممکن شود.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، احمد حسن زاده امام جمعه کیش در نامه‌ای به آیت الله رییسی رییس جمهور کشورمان، برخی مشکلات و مسائل این جزیره را زمینه‌ساز مهاجرت معکوس کیشوندان دانسته و تأکید کرده که کیش این روزها حال خوبی ندارد.

 

متن این نامه بدین شرح است:

 

محضر مبارک حضرت آیت الله حاج سید ابراهیم رئیسی دامت‌برکاته 

 

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

 

سلام علیکم

 

با تقدیم احترام و ضمن آرزوی توفیق روز افزون برای حضرتعالی در اداره دولت انقلابی سیزدهم، به استحضار می‌رساند منطقه آزاد کیش، متشکل از چهار جزیره کوچک و بزرگ، سالهاست که به عنوان یکی از فرصت های رونق اقتصادی و گردشگری کشور شناخته شده و در دولت های مختلف، از عناوین و چشم اندازها و برنامه های راهبردی متفاوتی بهره مند شده است که گاهی مسیر رشد و گاهی نیز رو به عقب بوده است. آنچه مسلم است، منطقه آزاد کیش علیرغم همه تلاش های دولت های مختلف این روزها حال خوبی ندارد و مشکلات متعددی همچون رکود اقتصادی، گرانی افسارگسیخته مسکن، مهاجرت معکوس کیشوندان، گرانی بیش از حد خدمات بهداشت و درمان، کیفیت پایین خدمات آموزش و پرورش، گرانی و کمبود بی‌سابقه پروازها، مشکلات زیرساخت و انرژی و گرانی سبد معیشتی خانواده موجب شده است که تاب آوری زندگی در این جزیره دیگر برای ساکنین و بومیان غیر ممکن شود.

 

اینجانب تلاش نموده ام در بازه های زمانی متفاوت مسائل و نکات مربوط به منطقه علی الخصوص مسئله فقدان مسکن ملی و همچنین موضوع بهداشت و درمان و فقدان بیمارستان تامین اجتماعی را در خطبه‌های نماز جمعه و موقعیت های مختلف گوشزد نمایم.

 

از آنجایی که منطقه آزاد کیش به لحاظ جغرافیایی هیچگونه راه خاکی نداشته و ساکنین فقط از طریق پرواز و دریا با هزینه بالا می توانند تردد کنند، به لحاظ درمانی کاملا ایزوله است و ساکنین چاره‌ای جز استفاده از خدمات تنها بیمارستان خصوصی موجود را ندارند.

 

لازم به ذکر است این بیمارستان از بدو تاسیس یعنی از سال ۱۳۷۲ تاکنون با تعرفه خصوصی اداره شده و تمامی بیمه های پایه نیز این تعرفه را پذیرفته‌اند لذا خدمات درمانی در جزیره نسبت به سرزمین اصلی بهایی بسیار بالا تر دارد و در صورتی که افراد نتوانند از بیمه درمانی بهره ببرند، با هزینه های بسیار گزافی روبرو می شوند.

 

لازم به ذکر است علیرغم پیگیری‌های متعدد و وجود تعداد زیاد بیمه شدگان تامین اجتماعی، تاکنون هیچ گونه بیمارستان دولتی و علی‌الخصوص بیمارستان تامین اجتماعی در کیش تاسیس نگردیده و همچنان نیز درگیر و دار مشکلات قانونی معطل مانده است.

 

لذا با عنایت به موارد فوق، خواهشمند است دستور فرمایید جهت بررسی مسئله بهداشت و درمان و تاسیس بیمارستان تامین اجتماعی در منطقه کمیته ویژه ای تحت نظارت نهاد محترم ریاست جمهوری تشکیل گردیده و به این مسئله رسیدگی ویژه گردد.

 

احمد حسن زاده - امام جمعه جزیره کیش

نظرات

captcha

اخبار مرتبط