1401/05/24-15:39

گرد و خاک شدید در آسمان بندرعباس و قشم/ افت شدید کیفیت هوا

گرد و خاک شدید در آسمان بندرعباس و قشم/ افت شدید کیفیت هوا

بنابر اعلام محیط زیست هرمزگان، شاخص کیفیت هوا در تمامی شهرهای هرمزگان بخصوص در شهرستان‌های شرقی و مرکزی استان در وضعیت ناسالم قرار گرفته است.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، از روز گذشته با ورود توده گرد و غبار به آسمان هرمزگان، کیفیت هوای بسیاری از شهرهای شرقی و مرکزی استان هرمزگان بشدت کاهش یافته و میزان آلودگی به وضعیت ناسالم رسیده است.

 

بنابر اعلام محیط زیست هرمزگان، شاخص کیفیت هوا اکنون در بندرعباس در عدد 243 قرار دارد و وضعیت خیلی ناسالم دارد.

 

در قشم نیز کیفیت هوا بشدت کاهش یافته و از گروههای پرخطر با بیماری زمینه‌ای، کودکان و افراد سالمند و مادران باردار خواسته شده تا از منزل خارج نشوند.

 

بنابر اعلام هواشناسی هرمزگان، این وضعیت دست کم تا دو روز آینده در هرمزگان وجود دارد.

 

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان نیز با خطرناک خواندن میزان آلودگی هوا در بندرعباس از مردم خواست تا حتما در منزل بمانند.

 

با این حال با توجه به هشدارهای صادرشده مبنی بر آلودگی هوا، تصمیمی در صبح امروز برای تأخیر در بازگشایی ادارات و یا اقدامات دیگر در این زمینه صورت نگرفت.

 

وضعیت ترددهای دریایی نیز از صبح امروز با اختلال مواجه شده و به گفته احمد احمدی مدیر بندر شهید حقانی بندرعباس، تردد در ساعاتی به جزایر با اختلال مواجه شده است و حتما مسافران جزایر پیش از عزیمت به بندر شهید حقانی با شماره 3111 تماس بگیرند و وضعیت ترددها را بررسی کنند.

 

بنابر اعلام هواشناسی هرمزگان، در ساعات بعد از ظهر امروز بر شدت وزش باد در مناطق ساحلی افزوده خواهد شد.

 

بنابر اعلام تابلوی اعلانات فرودگاه بندرعباس، برخی از پروازهای این فرودگاه از جمله پرواز بندرعباس – بوشهر نیز با تأخیر مواجه شده است.

 

از کشورهای حاشیه خلیج فارس نیز خبر می‌رسد که گرد و غبار با شدت بیشتری سبب اختلال در پروازهای فرودگاههای مطرح امارات شده است.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط