1401/05/11-14:49

مسمومیت الکلی جدید در هرمزگان/ 10 نفر در قشم راهی بیمارستان شدند

 مسمومیت الکلی جدید در هرمزگان/ 10 نفر در قشم راهی بیمارستان شدند

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: طی دو روز اخیر بر اثر مسمومیت ناشی از مصرف مشروبات الکی، 10 نفر در شهرستان قشم به مراکز درمانی مراجعه کردند.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، فاطمه نوروزیان سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان بعد از ظهر امروز با اشاره به بروز مسمومیت الکلی در هرمزگان در این رابطه گفت: طی روزهای اخیر مواردی از مسمومیت به دنبال مصرف مشروبات الکلی در شهرستان قشم مشاهده شد که تاکنون 10 نفر به دلیل بروز علایم مسمومیت به مراکز درمانی این شهرستان مراجعه کرده‌اند.

 

وی افزود مراجعه کنندگان 9 آقا و 1 خانم بودند که در حال حاضر 4 نفر بطور سرپایی مداوا و با رضایت شخصی ترخیص شده‌اند و 6 نفر همچنان در بیمارستان بستری هستند و 1 نفر با وضعیت وخیم در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شده و برای 3 نفر نیز دیالیز انجام شده است.

 

دکتر نوروزیان ضمن هشدار به خانواده ها و اشاره به اینکه مصرف مشروبات الکلی بسیار خطرناک است، توصیه کرد که در صورت مصرف اگر دچار علائمی مانند سرگیجه، تاری دید، تهوع، استفراغ و تنگی نفس شدند بدون نگرانی بابت مسائل قانونی، هر چه سریعتر جهت درمان به بیمارستان مراجعه شود زیرا با درمان سریع و به موقع، شانس بهبودی وجود دارد.

 

در اردیبهشت امسال نیز یک بار طغیان مسمومیت الکلی در هرمزگان رخ داد که بیش از 75 نفر در بندرعباس مسموم شدند که 10 نفر از آنان فوت کردند.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط