1401/05/11-16:44

آغاز بکار حسینیه‌ کتاب در هرمزگان

 آغاز بکار حسینیه‌ کتاب در هرمزگان

مدیرکل‌ کتابخانه‌های عمومی هرمزگان، از برگزاری مسابقه کتابخوانی عاشورائیان و شروع به کار حسینیه کتاب همزمان با فرا رسیدن ماه محرم خبر داد.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، امینه دریانورد، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان به اشاره به برنامه‌های شاخص ماه محرم گفت: در ماه محرم بیش از 500 برنامه فرهنگی با محوریت کتاب در کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان اجرا خواهد شد.

 

وی ادامه داد: همچنین برگزاری مسابقه کتابخوانی عاشورائیان و آغاز به کار حسینیه کتاب به میزبانی ادارات کتابخانه‌های عمومی شهرستانهای استان از برنامه‌های شاخص ماه محرم می‌باشد.

 

دریانورد همچنین بیان کرد: در این حسینیه به مدت ۱۰ روز برنامه ترکیبی شامل سخنرانی، مداحی، مقتل‌خوانی، شعرخوانی و معرفی و خوانش کتاب اجرا خواهد داشت و هر روز به یک شهرستان اختصاص خواهد داشت.

 

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی هرمزگان در مورد ویژگی‌های خاص حسینیه کتاب بیان کرد: ویژگی خاص حسینیه کتاب، کتاب‌محور بودن برنامه‌های آن است. مراسمات این حسینیه مانند هیأت‌های مذهبی برگزار می‌شود و محوریت سخنان، سخنرانی که در جلسه حضور می‌یابد، بر اساس کتاب بوده و خوانش و معرفی کتاب از بخش‌های مراسمات حسینیه کتاب است. همچنین یکی از مقاتل معتبر تاریخی در این مراسمات قرائت خواهد شد.

 

دریانورد خاطرنشان کرد: در جلسات حسینیه کتاب مخاطب به نوعی درگیر با کتاب و مفاهیم بصیرتی، معرفتی و عاشورایی می‌شود؛ به این معنی که منابع عمده مباحثی که در این هیات و حسینیه طرح می‌شود، کتاب است و دایره دانایی مخاطبان در رابطه با عاشورا را وسیع‌تر می‌کند و به نوعی ترویج فرهنگ‌ کتاب‌خوانی، با بهره‌گیری از فضای مجازی و فرصت بابرکت محرم است.

 

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی هرمزگان ادامه داد: مسابقه کتابخوانی عاشوراییان نیز با محوریت کتاب « 72 سخن عاشورایی: از بیانات حضرت آیت الله العظمی سید علی خامنه ای (مد ظله العالی) رهبر معظم انقلاب اسلامی» در بستر فضای مجازی به صورت چهار گزینه‌ای برگزار خواهد شد و علاقه مندان جهت شرکت و دانلود نسخه الکترونیکی این کتاب تا 31 مردادماه فرصت خواهند داشت به سایت samakpl.ir مراجعه کنند.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط