1401/05/10-17:13

9 ذیحساب دستگاههای اجرایی هرمزگان تغییر کردند

9 ذیحساب دستگاههای اجرایی هرمزگان تغییر کردند

به پیشنهاد اداره کل امور اقتصادی و دارایی، احکام ذیحسابان جدید برخی دستگاههای اجرایی توسط سیدرحمت اله اکرمی خزانه دار کل کشور صادر شد.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، به پیشنهاد اداره کل امور اقتصادی و دارایی، احکام ذیحسابان جدید برخی دستگاههای اجرایی توسط سیدرحمت اله اکرمی خزانه دار کل کشور صادر شد.

 دکتر مهدی دسینه مدیرکل امور اقتصادی و دارایی هرمزگان در جلسات تودیع و معارفه ذیحسابان دستگاه‌های اجرایی استان با اشاره به اینکه ذیحسابان بیش از 4 سال در یک دستگاه نمی‌توانند عهده دار مسئولیت باشند و پس از آن باید در دستگاه دیگری ادامه فعالیت دهند، افزود: مطابق قانون محاسبات عمومی، ذیحسابان دارای شخصیت حقوقی مستقل هستند و وظیفه نظارت مالی را در دستگاههایی که از بودجه عمومی دولت استفاده می نمایند بر عهده دارند.

 

نماینده وزیر اقتصاد در استان بیان کرد: تعیین تکلیف اموال دستگاههای اجرایی یکی از تکالیف قانون بودجه سالجاری است که پرداخت هزینه‌های مربوط به اموال بدون ثبت در سامانه سادا تخلف محسوب می شود که مولدسازی و فروش اموال مازاد دستگاه‌های اجرایی نیز یکی از اولویت‌های دولت است.

وی از مدیران استان خواست در این زمینه همکاری‌های لازم را با ذیحسابان و اداراه کل امور اقتصادی و دارایی انجام دهند که در غیر اینصورت مطابق آیین اجرایی و بر اساس سامانه سوت زنی وزارت اقتصاد به عنوان امین اموال دولت، راسا اقدام به شناسایی و صدور سند بنام جمهوری اسلامی ایران خواهد کرد.  

دسینه در بخش دیگری از سخنان خود به مصرف بهینه و صحیح اعتبارات استان اشاره کرد و افزود: با توجه به دشواری‌های زیادی که در ورود منابع به استان داشتیم، انتظار جذب بهینه و به موقع اعتبارات را داریم که امیدواریم هیچ گونه برگشت اعتباراتی را تا پایان سال مالی نداشته باشیم.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی هرمزگان در پایان با بیان اینکه آگاهی و به روز بودن و آشنایی به قوانین توسط ذیحسابان و مدیران و همراهی یکدیگر در کنار حفظ استقلال ذیحسابان و رعایت جایگاه قانونی آنان، مورد تاکید ما قرار دارد.

در احکام جدید، محمدرضا نقیب به عنوان ذیحساب اداره کل محیط زیست، فاطمه کیانی شاهوندی ذیحساب اداره کل ثبت احوال، فاطمه ماهرانی ذیحساب اداره کل هواشناسی، فرشته ناخدایی ذیحساب استاندارد و صنعت و معدن و تجارت، امین معلمی ذیحساب راهداری و میراث فرهنگی، حجت کریمی ذیحساب آب و فاضلاب، سارا دانشور ذیحساب اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی، ژاله فیروزی ذیحساب سازمان تبلیغات اسلامی و حجت الله مدرسی ذیحساب اداره کل انتقال خون معرفی شدند.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط