1401/04/20-22:50

977 هزار نفر در هرمزگان تحت پوشش تأمین اجتماعی هستند

977 هزار نفر در هرمزگان تحت پوشش تأمین اجتماعی هستند

مدیرکل تأمین اجتماعی هرمزگان گفت: 977 هزار نفر در هرمزگان زیر چتر حمایتی سازمان تأمین اجتماعی هستند.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، عباس اکبری مدیرکل تأمین اجتماعی هرمزگان امروز در نشست خبری اظهارداشت: سازمان تامین اجتماعی در استان هرمزگان از طریق ۱۷ شعبه اصلی، ۱۳ شعبه اقماری و ۶ واحد کارگزاری به ارائه خدمت می‌پردازد.

 

وی با بیان این که در حال حاضر، ۳۲۹ هزار و ۴۲۹ بیمه شده اصلی تحت پوشش این سازمان هستند، افزود: از این تعداد ۲۸۷ هزار و ۴۵۰ نفر بیمه شده اجباری و بیش از ۳۷ هزار بیمه شده خاص، ۲هزار و۵۷۱ نفر بیمه شده توافقی و ۲هزار ۳۲۲ نفر مقرری بگیر بیمه بیکاری هستند.

 

به گفته اکبری، از مجموعه کل جمعیت بیمه شدگان اصلی در استان هرمزگان، ۵۵ هزار نفر را بانوان تشکیل می‌دهند و ۲۷۴ هزار نفر نیز آقایان هستند.

 

همچنین بر اساس گفته مدیرکل تأمین اجتماعی هرمزگان، ۵۲ هزار و ۸۴۱ مستمری بگیر در استان داریم که حدود 28 هزار نفر بازنشسته و 25 هزار نفر نیز بازمانده و از کارافتاده هستند.

 

خدمات رسانی تامین اجتماعی به ۹۷۷ هزار نفر هرمزگانی

 

مدیرکل تامین اجتماعی استان هرمزگان در ادامه اظهاراتش، جمعیت تحت پوشش این سازمان را ۹۷۷ هزار و ۱۹ نفر اعلام کرد و گفت: ضریب پشتیبانی در هرمزگان، ۸ است؛ این رقم از پنج سال گذشته از عدد ۱۲ به ۸ رسیده است.

 

بنا به گفته وی، هرمزگان دارای ۳۰ هزار کارگاه فعال تحت پوشش تأمین اجتماعی است که از این تعداد ۲۰ هزار و ۹۱۳ کارگاه دارای یک تا ۵ نفر بیمه شده، ۳هزار و ۸۳۸ بین ۶ تا ۱۰ بیمه شده، ۳ هزار و ۸۲ کارگاه دارای یازده تا ۵۰ نفر بیمه شده و ۹۴۶ کارگاه بیش از ۵۰ نفر بیمه شده دارند.

 

افزایش ۳۴ درصدی حوادث ناشی از کار طی یکسال اخیر

 

اکبری با ارایه آماری از حوادث ناشی از کار طی یک سال گذشته در استان هرمزگان گفت: این حوادث، شامل  ۴۱۲مورد بوده است که نسبت به سال پیش از آن، ۳۴ درصد رشد داشته است.

 

وی راه اندازی یک واحد کارگزاری در شهر بندرعباس و اخذ مجوز راه‌اندازی کارگزاری دیگری در بندر شهید رجایی را از دیگر اقدامات صورت گرفته در یکسال اخیر برشمرد.

 

بدهی شهرداری بندرعباس به 240 میلیون تومان رسیده است

 

مدیرکل تأمین اجتماعی هرمزگان درباره بدهی شهرداری بندرعباس به تأمین اجتماعی نیز عنوان کرد: شهرداری بندرعباس 240 میلیارد تومان به سازمان تأمین اجتماعی بدهی دارد که طبق توافق انجام شده بناست تا 23 تیر، 23 مرداد و 23 شهریور سه قسط 60 میلیارد تومانی را به تأمین اجتماعی پرداخت کند که امیدواریم در اولین سررسید شاهد واریز مبلغ تعهد شده از محل ارزش افزوده شهرداری باشیم.

 

وی یکی دیگر از بدهکاران بزرگ به تأمین اجتماعی را شرکت فراساحل صف در حوزه کشتی‌سازی نام برد که 60 میلیارد تومان بدهی به سازمان تأمین اجتماعی دارد.

 

اکبری درباره بدهی بیمه‌ای مرکز نگهداری کودکان معلول حبیب ابن مظاهر در بندرعباس هم گفت: نهایت همکاری را با این مرکز برای تقسیط بدهی بیمه‌ای داریم و حتی بدنبال 60 قسطه کردن بدهی این مرکز هستیم تا بتوانیم در رفع مشکل آنها قدم برداریم.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط