1401/03/30-10:57

پروژه تامین آب میناب از تصفیه خانه سد سرنی نیمه تیر به پایان می رسد

پروژه تامین آب میناب از تصفیه خانه سد سرنی نیمه تیر به پایان می رسد

مدیر عامل آبفا در بازدید از تاسیسات آب و فاضلاب میناب از تلاش این شرکت برای بهره مندی مردم میناب از آب سد سرنی تا نیمه تیرماه خبر داد.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، عبدالحمید حمزه پور صبح امروز در این بازدید که فرماندار ویژه میناب نیز حضور داشت، با اشاره به پروژه خط انتقال آب از تصفیه خانه سد سرنى به شهر میناب افزود: بهره برداری از این پروژه علاوه بر اینکه مردم میناب به خواسته دیرینه شان در استفاده از آب سطحی دست خواهند یافت، باعث پایداری آب این شهر خواهد شد.

به گفته وی، در اجرای طرح بهره مندی مردم میناب از آب سد سرنی اقداماتی از جمله تجهیز ایستگاه پمپاژ ، احداث خط انتقال با لوله فولادی به قطر ۸۰۰ میلیمتر، به طول چهار کیلومتر و همچنین احداث دو باب مخزن ذخیره به حجم ۱۰ هزار مترمکعب اجرا شده است.

 

حمزه پور، اعتبار هزینه شده برای عملیات اجرایى این پروژه ها را بالغ بر ۷۰۰ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: با بهره بردارى از این پروژه وضعیت تأمین کیفى و کمى آب شرب شهر میناب و تعدادى از روستاهاى پیرامونی و حاشیه این شهر بطور قابل توجهى ارتقاء و در پایدارى آب مورد نیاز نیز تأثیر زیادى خواهد داشت.

 مدیرعامل آبفا همچنین از وضعیت توزیع آب در روستاهاى  بخش مرکزى میناب نیز بازدید کرد.

 فرماندار ویژه میناب نیز در این بازدید ضمن ابراز رضایت از سرعت بالا و پیشرفیت فیزیکى طرح تامین آب میناب از تصفیه خانه سد سرنی، ابراز امیدوارى کرد، با بهره بردارى از این پروژه مهم، مشکل دیرینه کمبود آب میناب مرتفع و باعث ایجاد رضایت مردم شود.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط