1401/03/23-12:03

تبدیل وضعیت یکهزار نفر از خانواده شهید و ایثارگردر هرمزگان

تبدیل وضعیت یکهزار نفر از خانواده شهید و ایثارگردر هرمزگان

رییس بنیاد شهید هرمزگان گفت: در یک ساله اخیر یکهزار نفر از جامعه ایثارگری در هرمزگان تبدیل وضعیت شده‌اند.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، عطا ناوکی مدیرکل بنیاد شهید هرمزگان صبح امروز در یک نشست خبری اظهار کرد: رزمندگان هرمزگانی در دفاع مقدس نیرو محرکه جنگ بودند و ما در هرمزگان شهدای دفاع مقدس تا شهدای امنیت و مدافع حرم داریم و این نشانه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است.

 

وی افزود: جمع آوری خاطرات شهدا بخشی از کارویژه‌های رسانه‌ها است تا نابرابری جنگ، سختی‌ها و مظلومیت ملت ایران به فراموشی سپرده نشود.

 

ناوکی با اشاره به طراحی برنامه تحولی بنیاد شهید در دوره جدید و در دولت جدید، اضافه کرد:  برش استانی و شهرستانی فعالیت‌ها مشخص شد و اعتبار هر فعالیتی اختصاص یافته و دیگر برنامه مغفول و یا عقب افتاده نخواهیم داشت و ارزیابی نیروها در برنامه ریزی‌های عملیاتی نیز به خوبی پایش خواهد شد.

 

رییس بنیاد شهید هرمزگان تاکید کرد: هرمزگان در جمیع شاخص‌ها جزو ۶ استان اول کشور است که برای حفظ این سطح تلاش بیشتری را نیز می‌طلبد و همه اجزای بنیاد در این برنامه تحولی مشارکت دارند.

 

ناوکی، توجه به سهمیه استخدامی ایثارگران از سوی دستگاهها را مورد تاکید قرار داد و عنوان داشت: در یکسال اخیر ۷۶ جلسه با صنایع و دستگاهها داشته‌ایم که منجر به اشتغال ۱۰۰ نفر در نفت ستاره، فولاد هرمزگان، نفت جی، پالایشگاه بندرعباس و ... شده است.

 

وی همچنین گفت: بر اساس قانون ۲۰ درصد از اعتبارات فرهنگی دستگاهها می‌بایست صرف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت شود.

 

ناوکی به افزایش ۴۰درصدی حقوق والدین شهدا و ۱۰درصدی حقوق جانبازان نیز اشاره و عنوان کرد: جانبازان معسر در کل استان زیر ۲۵ درصد را که حدود ۷۰۰ نفر بودند، حقوق بگیر شدند.

 

وی درباره حق پرستاری والدین شهدای زمین‌گیر نیز بیان داشت: با رایزنی با مرکز، ۹۰ درصد والدین شهدا در استان حق پرستاری می‌گیرند که حدود ۷۹۰ نفر هستند.

 

ناوکی ادامه داد: مرکز توانبخشی بنیاد شهید در استان که از سال ۹۲ کلنگ خورده بود، اکنون با پیگیری در مرحله خرید تجهیزات و محوطه سازی است که در سه طبقه به ارائه خدمات می‌پردازد.

 

این مرکز در کنار مجموعه استخر بنیاد شهید در مجاورت دانشگاه سما در شهرک نور ساخته شده است.

 

وی همچنین به رشد ۷۰درصدی اعتبارات استانی و ۵۰ درصدی اعتبارات ملی بنیاد شهید هرمزگان در دو سال اخیر اشاره و گفت: در حوزه فرهنگی از کلیه والدین شهدا مصاحبه حضوری از طریق تفاهم‌نامه با صدا و سیما انجام شد و در بخش جمع آوری وصایای شهدا نیز کتاب آن تهیه و چاپ شد و اکنون در اختیار علاقمندان قرار دارد.

 

رییس بنیاد شهید هرمزگان افزود: ۱۷۰ یادواره شهدا با همکاری دفاتر امامان جمعه، استاندار هرمزگان، سپاه و ... در یک سال اخیر برگزار شده است.

 

وی درباره تبدیل وضعیت ایثارگران استخدامی نیز گفت: با همکاری و دستور استاندار هرمزگان، تعداد ۱۰۰۰ نفر در استان تبدیل وضعیت شدند که در این زمینه باید از همکاری خوب آقای فرشیدی رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان تقدیر کنم.

 

ناوکی درباره ساماندهی گلزار های شهدا نیز گفت: بیش از ۹۰ درصد گلزارها از قبل ساخته شده بود و لذا در مورد برخی گلزارهای نیاز به بازسازی را امسال در برنامه داریم.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط