1401/03/19-16:16

۸۰ درصد سوخت مصرفی شناورهای مسافری یارانه‌ای شد

۸۰ درصد سوخت مصرفی شناورهای مسافری یارانه‌ای شد

هیات وزیران با محاسبه یارانه‌ای نرخ سوخت شناورهای مسافری از مبدا بنادر ایران یا به مقصد بنادر کشورمان بدون در نظر گرفتن پرچم کشتی ها موافقت کرد.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، محمد مخبر معاون اول رییس جمهور تصویب‌نامه محاسبه نرخ سوخت کشتی‌ها یا شناورهای مسافری به قیمت یارانه‌ای را به وزرای نفت و گردشگری ابلاغ کرد.

 

بر این اساس، وزارت نفت مکلف است سوخت یارانه‌ای به کشتی‌ها یا شناورهای مسافری یا تفریحی دارای مجوز از وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اختصاص دهد.

 

این مصوبه برای همه شناورهای مسافری مسیرهای داخلی و خارجی اعم از مبادی بنادر ایران یا به مقصد بنادر کشورمان و بدون در نظر گرفتن پرچم آن شناور قابل اجراست.

 

بر این اساس، ۸۰ درصد قیمت سوخت مصرفی شناورهای مسافری یارانه‌ای و ۲۰ درصد آن به نرخ بانکرینگ خواهد بود.

 

وزرای راه ایران و حمل و نقل قطر در اردیبهشت امسال برای جابه جایی دریایی گردشگران و مسافران جام جهانی قطر و اسکان آن‌ها در جزایر یا شهرهای ساحلی کشورمان در طول برگزاری یک ماهه مسابقات تفاهم نامه‌ای امضا کرده‌اند.

 

اکنون شناورهای مسافری ایران در استان هرمزگان در مسیر بندرعباس به بندر شارجه امارات در تردد هستند و احتمال برقراری مسیر مسافری میان قشم به قطر و کیش به قطر و بالعکس نیز طی هفته‌های آتی وجود دارد.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط