1401/02/17-18:34

قیمت نان افزایش پیدا نخواهد کرد

قیمت نان افزایش پیدا نخواهد کرد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان گفت: دولت سیاست حذف بلایی به اسم یارانه‌ی پنهان که موجب افزایش قاچاق در کشور و بالتبع کمبود کالا شده را در پیش گرفته‌ و اصلاحات دولت برای رساندن یارانه به جامعه هدف آغاز گردیده است.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، علی فیروزی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان بعد از ظهر امروز در نشست خبری بیان داشت: در ایام اخیر دولت سیاست حذف بلایی به اسم یارانه‌ی پنهان که موجب افزایش قاچاق در کشور و بالتبع کمبود کالا شده را در پیش گرفته‌ و اصلاحات دولت برای رساندن یارانه به جامعه هدف آغاز گردیده است.

 

فیروزی گفت: اختصاص بیشترین حجم یارانه به کالاهای اساسی باعث می‌شود بسیاری از کالاهای مصرفی از جمله روغن، برنج، آرد و... تا دو برابر افزایش قیمت داشته باشند. همچنین به‌واسطه تفاوت قیمت آرد با کشورهای همسایه، این روند باعث غیرقابل کنترل شدن موضوع آرد و قاچاق گسترده گردیده‌است.

 

معاون امور اقتصادی استانداری با بیان اینکه موضوع روغن در روزهای اخیر در کل کشور داغ است، گفت: طی روزهای گذشته اقدامات خوبی برای تامین روغن در سطح استان صورت گرفته و تلاطمی در عرضه این کالا در بازار نخواهیم داشت.

کانال‌های توزیع هدایت شده هستند و به هیچ عنوان اجازه احتکار نخواهیم داد و با احتکارکنندگان و کاسبان نان مردم هیچ مسامحه‌ای نخواهد شد.

 

فیروزی بیان داشت: قیمت نان افزایش پیدا نخواهد کرد. شیوه‌ای که از وزارت کشور اعلام شده، شیوه‌ای است که نان با همین قیمت فعلی بدست مردم برسد. به عبارتی تغییر شیوه به‌گونه‌ای است که هزینه اضافی از مردم گرفته نمی‌شود و این هدفمندی در بلندمدت به نفع تولیدکنندگان خواهد بود.

 

فیروزی کانالیزه کردن و رصد شبکه توزیع را به جهت جلوگیری از احتکار عنوان کرد و افزود: توزیع نسبتاً بالایی از کالاها تا الان صورت گرفته و تا جایی که نیاز واقعی بازار باشد، ادامه‌دار خواهد بود. مردم از بابت وجود حجم کافی کالای اساسی در کشور خیالشان راحت باشد. 

 

رمضان‌پور، معاون توسعه بازرگانی استان، در این نشست فعالیت‌های حوزه تنظیم بازار را تشریح کرد و بیان داشت: از آغاز این طرح ۳۲۰۰ تن برنج هندی به‌صورت شهرستانی و ۵۰۰ تن برنج پاکستانی توزیع کردیم. همچنین ۲۵۰۰ تن شکر خانوار و ۵۰۰ تن شکر صنف و صنعت در استان توزیع شده است.

 

وی گفت: از ابتدای اسفندماه تا اکنون ۲۱۵۷ تن مرغ منجمد و بیش از آن مرغ گرم توسط واحدهای تولیدی، تولید و توزیع شده است. تولیدی کارخانه حیات در استان به‌طور متوسط در هر ماه ۶۰۰ تن روغن بوده و از کارخانه‌های دیگر نیز همین میزان تولید و با توجه به سرانه مصرف استان، بین شهروندان توزیع گردیده‌است. 

 

خلیل قاسمی، رییس سازمان صمت نیز برنامه‌ریزی برای آرامش‌بخشی به فعالین متاثر از تصمیمات کلان اقتصادی را در دستور کار دانست و افزود: نظارت سیستمی در قالب سامانه جامع تجارت روی اقلام کالاهای اساسی انجام می‌شود.

 

وی گفت: برای اطمینان به مردم عزیز استان، حوزه نظارتی شروع طرح ویژه این ایام از فردا صبح، تقویت می‌شود و سامانه ۱۲۴ نیز برای پاسخگویی و رفع ابهامات مردم راه‌اندازی گردیده است.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط