1401/02/07-08:59

برق هرمزگان: فقط 10 درصد صرفه‌جویی کنید

برق هرمزگان: فقط 10 درصد صرفه‌جویی کنید

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان گفت: در حال حاضر ۶۸ درصد مصرف برق استان مربوط به مشترکان خانگی است و در صورتی که این مشترکان ۱۰ درصد از مصرف برق خود را در ساعات اوج بار کاهش دهند، می توان تابستان امسال را با حداکثر پایداری شبکه سپری کنیم.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، محمد کریمی مدیرعامل شرکت توزیع برق هرمزگان صبح امروز در گفت‌وگویی رسانه‌ای بیان کرد: در حال حاضر ۶۸ درصد مصرف برق استان مربوط به مشترکان خانگی است. در صورتی که این مشترکان ۱۰ درصد از مصرف برق خود را در ساعات اوج بار کاهش دهند، می توان شرایطی ایجاد کرد که تابستان امسال را با حداکثر پایداری شبکه سپری کنیم.

 

وی افزود: پیش بینی می شود با تغییر ساعات کاری ادارات، بار شبکه در ساعات بعداز ظهر کاهش یابد. مشترکان صنعتی نیز مولدهای برق اضطراری خود را در حالت آماده به کار قرار داده اند تا در صورت نیاز برق واحدهای صنعتی از مولد های اضطراری تامین شود.

 

مدیرعامل شرکت توزیع برق هرمزگان با بیان این که نقش برق به عنوان کالایی استراتژیک و مهم، بسیاری از خدمات را به خود وابسته کرده است و امروزه برق به عنوان زیرساخت همه خدمات شناخته می شود به گونه ای که ارائه بسیاری از خدمات به جریان برق وابسته است، خاطرنشان کرد: برق کالایی است که با هزینه بسیار زیاد تولید و در اختیار مصرف کننده قرار می گیرد. این موضوع باعث شده با افزایش مصرف برق، هزینه تولید نیز افزایش یابد.

 

به گفته وی، از نیمه اردیبهشت برنامه های جلب مشارکت مشترکان در قالب برنامه پاسخگویی بار برای تجاری، صنعتی و کشاورزی آغاز می شود و مشترکانی که در ساعات اوج بار تابستان با این شرکت همکاری کنند از پاداش مصرف برخوردار می شود.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط