1401/02/02-16:52

سپاه نهادی مکتبی در افقی فرازمند و آرمان متعالی است

سپاه نهادی مکتبی در افقی فرازمند و آرمان متعالی است

فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان یک نهاد مکتبی در افقی فرازمند، دارای آرمان‌های متعالی و جهان شمول است.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، سردار اباذر سالاری فرمانده‌ سپاه‌ امام‌ سجاد علیه‌السلام‌ هرمزگان‌ اظهار کرد: دوم اردیبهشت‌ماه، سالروز تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به فرمان بزرگ پاسدار اسلام ناب محمدی(ص)، حضرت امام خمینی(ره) است. حضرت امام خمینی(ره) در چنین روزی طی فرمانی تاریخی به طور رسمی تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به شورای انقلاب اسلامی اعلام نمودند تا با آرمانی بزرگ، متعالی و با تبعیت از سالار شهیدان کربلا حضرت اباعبدلله الحسین(ع)، عزت و افتخار را پیشه خود سازد و در حفاظت از نظامی که به مقابله با جبهه کفر و ظلم و ستم برخاسته گام‌های بزرگ و استواری را بردارد.

 

 وی‌ تصریح‌ کرد: مردمی بودن، ولایتمداری، ایثار و شهادت طلبی، سلحشوری انقلابی، خلوص معنوی و بصیرت از برجسته ترین شاخصه‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

 

سردار سالاری‌بیان‌ کرد: بدین ترتیب سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان یک نهاد مکتبی در افقی فرازمند، دارای آرمان‌های متعالی و جهان شمولی گشت که از همان ابتدا گام برداشتن در راستای تحقق عدالت در عرصه گیتی و آزاد کردن انسان‌ها از قید و بند بردگی استثمارگران مدرن و حمایت از همه آزادیخواهان و پیکار جویان عرصه‌های حق و باطل در مسیر آن رقم خورد.

 

وی‌ یادآور شد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی براساس تدابیر راهبردی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و اصل ۱۵۰ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، فلسفه ایجادی و وجودی خود را پاسداری از دستاوردهای انقلاب اسلامی معنا می‌کند.

 

 سردارسالاری‌ اضافه‌ کرد: دستاوردهایی که محصول خون هزاران شهید گلگون‌کفن ایران اسلامی است.

 

فرمانده‌ سپاه‌ امام سجاد (ع) هرمزگان خاطرنشان‌ کرد: این نهاد مکتبی در سنوات اخیر در همه صحنه‌ها به رویارویی با استکبار جهانی برخاسته و امروز دارای تجربه‌های گرانبها و ارزشمندی است که جایگزینی برای آن در جهان وجود ندارد. مقابله با تحرکات امنیتی گروهک‌های تروریستی برانداز و جریان‌های ضدانقلاب، رویارویی با تهاجمات گسترده نظامی در دوران دفاع مقدس، ایستادگی مقابل فشارها، تهدیدات و ترفندهای سیاسی و اقتصادی دشمن، حضور مقتدرانه در عرصه سازندگی کشور، اقتصاد مقاومتی و خدمات‌رسانی صادقانه به ملت مقاوم و سرافراز ایران اسلامی، مقابله با تهاجم فرهنگی، جنگ نرم، جنگ سایبری و رسانه‌ای جباران ستمگر و حضور در عرصه جهاد فرهنگی و علمی از یک سو و موفقیت‌های چشم‌گیر در گسترش، تعمیق و تحکیم فرهنگ انقلاب اسلامی در محیط استراتژیک منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله افتخارات این نهاد مقدس و مکتبی است.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط