1401/01/27-11:29

کشف و توقیف 200 هزار لیتر سوخت قاچاق در هرمزگان توسط مرزبانی

کشف و توقیف 200 هزار لیتر سوخت قاچاق در هرمزگان توسط مرزبانی

فرمانده مرزبانی هرمزگان از کشف 200 هزار لیتر سوخت قاچاق در هرمزگان در شبانه روز اخیر طی چند عملیات مرزبانی این استان خبر داد.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، سردار حسین دهکی صبح امروز در یک گفت‌وگوی خبری اظهار کرد: در شبانه روز اخیر از 5 فروند شناور سوختی در منطقه جاسک 70 هزار لیتر سوخت قاچاق کشف شد.

 

وی افزود: این 70 هزار لیتر از دو فروند لنج  و سه فروند شناور سطحه‌ای به همراه 70 هزار لیتر گازوییل قاچاق کشف  و توقیف شد که 14 نفر نیز مرتبط با این کشفیات دستگیر و تحویل مقام قضایی شدند.

 

فرمانده مرزبانی هرمزگان ادامه داد: در عملیات دیگری در بندر جاسک، 38 هزار لیتر سوخت قاچاق را  ٢عدد موتور پمپ، ٢٠ متر شیلنگ انتقال سوخت و ٣ عدد مخزن فلزی که به طرز ماهرانه‌ای در زمین های زراعی  مخفی شده بود را شناسایی و کشف کردند. ارزش این محموله 770 میلیون تومان برآورد شده است.

 

سردار حسین دهکی در بخش دیگری از اظهاراتش به کشف 90هزار لیتر سوخت قاچاق  در سیریک اشاره و گفت:  مأموران در یک عملیات با بازرسی از دو مشک ماری بزرگ جامانده از قاچاقچیان ۹۰هزار لیتر گازوئیل را کشف  کردند.

 

سردار دهکی با بیان اینکه دستگیری متهمان در دستورکار قرار دارد، خاطر نشان کرد: کارشناسان ارزش محموله مکشوفه را 18میلیارد  ریال برآورد کرده اند.

 

فرمانده مرزبانی هرمزگان علاوه بر اعلام خبر توقیف این محموله‌های بزرگ سوخت به توقیف شناورهای  حامل دام قاچاق در جزیره قشم نیز اشاره و گفت: از توقیف 3  فروند قایق تندرو در آبهای خلیج فارس، 91 رأس دام زنده قاچاق در آب های جزیره قشم کشف شد که 7 قاچاقچی در این ارتباط دستگیر شدند.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط