1401/01/23-11:47

تداوم طرح آب رایگان برای کم مصرف‌ها در هرمزگان

تداوم طرح آب رایگان برای کم مصرف‌ها در هرمزگان

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان گفت: قیمت آب برای مشترکان پرمصرف از اواخر اسفندماه 1400 افزایش یافت که بر اساس آن الگوی مصرف مشترکان خانگی ماهانه 16 مترمکعب تعیین شده و تعرفه آب بها برای مصرف بالاتر از این میزان، به‌ صورت پلکانی (نسبت به مازاد) محاسبه می‌شود.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، عبدالحمید حمزه پور صبح امروز از تداوم طرح آب رایگان برای کم مصرف ها و افزایش تعرفه آب بهای مشترکان پرمصرف از بیست و پنجم اسفندماه سال 1400 خبر داد و گفت: الگوی مصرف آب برای مشترکان خانگی همانند سال های گذشته 16 مترمکعب در ماه تعیین شده است که تعرفه آب بها برای مصرف بالاتر این میزان، به‌صورت پلکانی (نسبت به مازاد) محاسبه می‌شود.

 

وی تاکید کرد: مشترکان خانگی که الگوی مصرف ماهانه 16 متر مکعب را رعایت می کنند، مشمول هیچ گونه افزایش نرخ آب مصرفی بر روی قبوض خود نمی شوند. 

 

مدیرعامل آبفای هرمزگان با تصریح بر اینکه تعرفه آب مشترکان خانگی با مصرف مازاد بر الگو به صورت پلکانی محاسبه و دریافت می‌شود، از مشترکان خواست تا با توجه به بالا بودن هزینه تمام شده تأمین آب، در مصرف آن صرفه‌جویی کنند.

 

وی در ادامه به وضعیت مشترکان هرمزگان اشاره کرد  و گفت: تعداد مشترکان آب استان 481 هزار و 266 مشترک است که از این تعداد 443 هزار و 946 مشترک خانگی و مابقی، صنعتی، تجاری و سایر کاربری‌ها است.

 

حمزه پور میزان مصرف آب آشامیدنی سالانه استان برای مصرف خانگی را 95 میلیون و 967 هزار مترمکعب اعلام کرد و گفت: بر اساس ارزیابی‌ها حدود 59 درصد مشترکان آب استان، کم مصرف و تا الگوی تعیین شده هستند.

 

مدیر عامل آبفا استان با بیان اینکه 33 درصد از مشترکان آب استان تا ۲ برابر الگو، آب مصرف می‌کنند افزود: 8 درصد از مشترکان آب خانگی بیش از ۲ برابر الگوی تعیین شده آب مصرف می‌کنند و جزو مشترکان پرمصرف محسوب می‌شوند.

 

وی در ادامه افزود: در بخش فاضلاب نیز 87 هزار و 272 فقره انشعاب داریم.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط