1401/01/23-16:41

هرمزگان پیشرو در برداشت گندم و کلزا در کشور

هرمزگان پیشرو در برداشت گندم و کلزا در کشور

هرمزگان که از نوروز برداشت گندم را آغاز کرده بود، حالا به برداشت کلزا نیز رسیده است و این محصول اکنون از مزارع شهرستان رودان در حال برداشت است تا اولین محصول کلزای تولیدی کشور در سال 1401 باشد.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رودان از آغاز برداشت محصول استراتژیک گندم و کلزا در این شهرستان خبر داد.

 

صامتی در این‌باره بیان داشتند : عملیات برداشت دانه‌ی روغنی کلزا و محصول گندم در شهرستان رودان، از اواسط فروردین ماه آغاز و تا اواخر اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت.

 

وی در ادامه نوع بذر کلزای مورد استفاده کشاورزان را هیبرید داخلی رقم هایولا ۵۰، و نوع بذر مصرفی گندم را از ارقان سیروان، چمرانِ۲ و برات عنوان نمودند و پیش‌بینی کرد از مجموع ٣٠٠هکتار سطح زیرکشت کلزا، مقدار ۴۰۰تن محصول و از مجموع ۸۴۰ هکتار سطح زیرکشت گندم مقدار ۱۵۰۰ تن محصول برداشت شود.

 

صامتی در پایان ابراز امیدواری کردند با استمرار حمایت‌های دولت محترم و خرید تضمینی محصولان استراتژیک گندم و کلزا، بتوان به افزایش تولید و خودکفایی این محصولات باارزش کمک کرد.

 

بنابر اعلام جهاد کشاورزی هرمزگان، امسال 15 تا 20 درصد رشد تولید گندم را به دلیل بارش‌های خوب در زمستان شاهد خواهیم بود.

 

برداشت گندم در هرمزگان نیز در تعطیلات نوروز آغاز شد و حالا برداشت کلزای هرمزگان نیز اولین محصول تولیدی سال 1401 در کشور خواهد بود.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط