1403/02/05-08:46

کسب رتبه برتر فولاد هرمزگان به عنوان واحد نمونه ملی در جشنواره ملی امتنان

کسب رتبه برتر فولاد هرمزگان به عنوان واحد نمونه ملی در جشنواره ملی امتنان

شرکت فولاد هرمزگان جنوب موفق به کسب رتبه واحد نمونه برتر ملی در جشنواره ملی امتنان شد.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، مجتبی معین وزیری مدیرکل اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی استان از کسب رتبه برتر شرکت فولاد هرمزگان جنوب در سی و پنجمین جشنواره امتنان از کارگران و گروه های کار واحدهای نمونه در سطح ملی خبرداد.

 

وی افزود : بدون شک این موفقیت که در راستای توجه ویژه به محصولات تولیدی و کسب اعتبار در پروژه های عظیم کشوری به دست آمده  ، بیانگر عزم و تعهد خالص مدیران و کارکنان این شرکت نسبت به بالا بردن استاندارد های تولید در ایران و کمک به اقتصاد کشور است .

 

مجتبی معین وزیری در مورد دلایل کسب رتبه برتر ملی شرکت فولاد هرمزگان جنوب گفت:

تعداد قراردادهای پژوهشی ،تحقیق وتوسعه، امکانات زیرساختی ورزش کارکنان ،افزایش بهره وری (افزایش تولید وکاهش ضایعات منجربه افزایش سود آوری)به نسبت سال قبل ،افزایش سطح اشتغال به نسبت دوره سه سال قبل ،بیمه های تکمیلی کارگران ،فعالیتها وزیرساختهای فرهنگی واحد ازجمله وجود نمازخانه مناسب ودوره های آموزشی قرآنی، رعایت قوانین ومقررات بویژه قانون کار جمهوری اسلامی ،رعایت ایمنی ،بهداشت محیط کار وکارگران، سطح پرداختی حقوق ومزایا وپرداختی های رفاهی کارگران ،اهتمام به مسولیتهای اجتماعی، سطح آموزشهای کارکنان وسیستم نظام مند اداری ، آموزشی،میزان رعایت قانون حمایت از معلولین واستخدام معلولین و رعایت استانداردهای محیط زیستی از جمله دلایلی بودند که توسط داوران ملی اعزامی از سوی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی وکمیته تخصصی مستقر در اداره کل اموراجتماعی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی که شرکت فولاد هرمزگان جنوب را به عنوان واحد نمونه ملی انتخاب کردند.

شرکت فولاد هرمزگان در کنار خلیج نیلگون همیشه فارس در زمینی به مساحت 95 هکتار در 13 کیلومتری غرب شهر بندرعباس و در منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس واقع شده است که با وجود این شرکت استان هرمزگان به قطب سوم فولاد کشور تبدیل می گردد.

واحد احیاء مستقیم (کارخانه آهن سازی )با ظرفیت سالانه 1650 هزار تن آهن اسفنجی در مدت 32 ماه با تلاش بی وقفه متخصصان و صنعتگران داخلی که در نوع خود یک رکورد بی نظیر ساخت در کشور می باشد اجرا و در مهر ماه 1387 وارد فاز راه اندازی سرد و در اسفند ماه همان سال با حضور ریاست محترم جمهور راه اندازی شد.

در سال 1389 واحد فولاد سازی نیز وارد فاز تست گرم شد که همزمان با اعیاد با سعادت شعبانیه در مرداد ماه همان سال نخستین ذوب کوره قوس الکتریکی و در 26 فروردین ماه سال 1390 اولین تختال آزمایشی شرکت فولاد هرمزگان تولید گردید.

شرکت فولاد هرمزگان دارای ظرفیت اسمی 1.5 میلیون تن تختال(اسلب) به ضخامت 200 و 250 میلی متر، عرض 900 تا 2000 میلی متر و طول 6000 تا 12000 میلی متر می باشد. همچنین این شرکت قادر به تولید محصولات میانی از قبیل یک میلیون و 650 هزار تن آهن اسفنجی در سال، 90 هزار تن آهک در سال، 7500 نرمال متر مکعب اکسیژن بر ساعت، 18000 نرمال متر مکعب بر ساعت نیتروژن و 120 نرمال متر مکعب بر ساعت آرگون می باشد.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط