1403/02/23-16:37

تولید تختال در فولاد هرمزگان به بالاتر از ظرفیت رسید

تولید تختال در فولاد هرمزگان به بالاتر از ظرفیت رسید

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان گفت: فولاد هرمزگان در فروردین ماه امسال توانست تولید تختال خود را به ۱۶۱ هزار و ۱۰۹ تن برساند که از ظرفیت تولید اسمی به میزان ۱۲۵ هزار تن در ماه، فراتر رفته است.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، عطاالله معروفخانی مدیرعامل فولاد هرمزگان امروز اظهار کرد: تولید ۱۶۱ هزار و ۱۰۹ تن تختال در واقع بالاترین میزان تولید ماهانه این شرکت فولادی به شمار می‌رود و ۳۶ هزار تن بالاتر از ظرفیت اسمی بوده است.

وی بیان کرد: تختال فولاد هرمزگان در فروردین سال‌جاری نسبت به ماه مشابه سال قبل که ۱۵۶ هزار و ۲۳۷ تن تختال تولید شد، رشد حدود سه درصدی و نسبت به اسفند پارسال که ۹۱ هزار و هفت تن بوده، رشد بیش از ۷۷ درصدی را نشان می‌دهد و این شرکت توانسته به خوبی از کاهش محدودیت‌های انرژی در سال‌جاری برای جهش تولیدات خود استفاده کند.

وی بیان کرد: سال ۱۴۰۳ که از سوی رهبرمعظم انقلاب به نام «جهش تولید با مشارکت مردم» نام‌گذاری شد؛ از همان ابتدا، شرکت فولاد هرمزگان نیز این شعار را سرلوحه کار خود قرار داد؛ با این حال سال گذشته محدودیت‌های بسیار شدیدی برای تامین برق و گاز صنعت فولاد کشور اعمال شد و فولادسازان نتوانستند تمام ظرفیت تولید خود را به کار گیرند.

معروفخانی اظهار کرد: با شروع سال ۱۴۰۳ و کاهش محدودیت‌های انرژی، شرکت فولاد هرمزگان از این موقعیت نهایت استفاده را برد و توانست در فروردین ماه به بالاترین میزان تولید خود در تختال فولادی دست یابد.

مدیرعامل فولاد هرمزگان گفت: این شرکت در ادامه مسیر رشد و رو به جلوی خود توانست در فروردین ماه سال ۱۴۰۳ بار دیگر رکوردهای تولید خود را جابه‌جا کند و تاریخی‌ترین ماه تولیدی خود را پشت سربگذارد.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط