1403/03/14-22:17

گرامیداشت سالگرد ارتحال امام راحل بر عرشه ناوشکن دنا

گرامیداشت سالگرد ارتحال امام راحل بر عرشه ناوشکن دنا

مراسم گرامیداشت سی و پنجمین سالگرد عروج ملکوتی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران و قیام ۱۵خرداد، با حضور مسئولین، فرماندهان و کارکنان نیروهای مسلح استان هرمزگان، بر عرشه ناوشکن تمام ایرانی دنا که سال گذشته ۶۵هزار کیلومتر پیرامون کره زمین ماموریت انجام داد، برگزار شد.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، در  مراسم گرامیداشت سی و پنجمین سالگرد عروج ملکوتی حضرت امام خمینی(ره) و قیام ۱۵خرداد که بر عرشه ناوشکن تمام ایرانی دنا در حضور مسئولین، فرماندهان و کارکنان نیروهای مسلح استان هرمزگان، برگزار شد، حجت الاسلام جعفر صمدی در حضرت امام خمینی(ره) را وارث خلافت انبیا دانست و گفت: حضرت امام، هم در بخش صاحب نظران حضور دارد و هم در صحنه صاحبدلان صاحب امتیاز و جایگاه است. 

مدیر عقیدتی سیاسی منطقه یکم دریایی امامت بندرعباس، از امام بعنوان مهندس معمار اسلام نام برد و گفت: امام خمینی جامع شریعت و طریقت و حقیقت بوده و خواهد بود. 

وی افزود: در زندگی ۹۰ ساله پربرکت امام دو دهه بسیار مهم وجود دارد دهه اول انس او با جهان غیب و عرفان، از اواخر سن ۲۷ سالگی تا اوایل ۳۸ سالگی، سالیانی که کتاب‌های عمیق عرفانی را نوشت و دهه دوم، دهه شهامت و اوج رهبری از پایان سال ۵۷ تا آغاز سال ۶۸ امام در این دهه، جهان سیاسی معاصر را زیر و رو کرد، دوران زندان و تبعید و زمان اقتدار رهبری آن مرد بزرگ. 

حجت‌الاسلام صمدی تاکید کرد: چه بسا کسانی که به دنبال تحریف امام هستند و در این زمینه باید به نظر و تفسیر مقام معظم رهبری، اقتدا کنیم و حضرت امام را از نگاه و کلام ایشان بشناسیم. 

در ادامه این مراسم، امیر دریادار دوم جلیل مقدم ارشد نظامی آجا در استان هرمزگان، نهضت حضرت امام را آغاز کننده انقلابی توصیف کرد که موجب زنده شدن اسلام در جهان معاصر شد.

وی، با اشاره به دشمنی جبهه جهانی استکبار علیه جمهوری اسلامی ایران، افزود: از ابتدای انقلاب تاکنون نظام استکبار جهانی با تمام قوا به دنبال از بین بردن نظام جمهوری اسلامی است و به کرات حضور امامین انقلاب موجب نجات کشتی نظام اسلامی را در دریاهای طوفانی سیاسی و نظامی شده است. 

دریادار دوم مقدم فرمان حضرت امام در فروردین سال ۵۷ را که آن روز را روز ارتش نامیدند تضمین کننده ثبات انقلاب عنوان کرد و گفت: ارتش، در روزهای اولیه جنگ تحمیلی، تنها سپر انقلاب اسلامی در دفاع از وطن در مقابل ارتش تا بن دندان مسلح بعث بود. 

این فرمانده ارتشی، حضرت امام و مقام معظم رهبری را ناخدایان نجات کشتی انقلاب دانست و افزود: کارشناسان غرب می‌گویند دو ماه برنامه‌ریزی و تلاش برای ضربه زدن ما به ایران، با دو ساعت سخنرانی رهبر ایران از بین میرود و همین یکی از مصادیق، رهبری عزتمندانه حضرت آقا در نظم نوین جهانی است.

 

 

 

 

 

 

نظرات

captcha

اخبار مرتبط