1403/03/03-16:46

راه شهدای خدمت با ثبت رکوردهای تولید ادامه می دهیم

راه شهدای خدمت با ثبت رکوردهای تولید ادامه می دهیم

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان با اشاره به اینکه راه شهدای خدمت با ثبت رکوردهای تولید فولادی در استان ادامه دارد، گفت: این شرکت در ادامه افتخارآفرینی‌های خود، برای دومین ماه پیاپی در طول تاریخ فعالیت خود موفق به ثبت رکورد در تولید آهن اسفنجی و تختال فولادی شده است.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، عطاالله معروفخانی مدیرعامل فولاد هرمزگان امروز با بیان اینکه استوارتر از قبل راه شهیدان خدمت را ادامه می‌دهیم، افزود: در فروردین ماه امسال فولاد هرمزگان موفق به ثبت ۱۵ رکورد تولیدی از جمله رکوردهای تولید ماهیانه تختال فولادی و آهن اسفنجی شد و رشد تولید قابل توجهی را نسبت به اسفندماه پارسال ثبت کرد؛ این روند در اردیبهشت ماه نیز با قدرت ادامه یافته است.

وی بیان کرد: در اردیبهشت ماه امسال، تلاشگران فولاد هرمزگان در واحد فولادسازی با تولید ۱۶۳ هزار و ۱۹۹ تن افتخار دیگری آفریدند و ۲ هزار و ۹۰ تن از رکورد قبلی به میزان ۱۶۱ هزار و ۱۰۹ تن در فروردین ماه فراتر رفت.

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان ابراز کرد: جمع تولید تختال فولاد هرمزگان در ۲ ماه نخست امسال به ۳۲۴ هزار و ۳۰۸ تن رسیده است و این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که ۳۱۲ هزار و ۸۰۲ تن تختال تولید شد، رشد ۳.۷ درصدی داشته است.

معروفخانی ادامه داد: از دیگر رکوردهای ثبت شده فولادسازی در اردیبهشت ماه می‌توان به رکورد ماهیانه تعداد ذوب ریخته‌گری شده به میزان ۱۳۸۴ ذوب و رکورد ماهیانه تعداد ذوب تخلیه شده از کوره شماره یک به میزان ۶۹۶ ذوب اشاره کرد.

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان در ادامه به جهش قابل توجه تولید در واحد احیا مستقیم اشاره کرد و گفت: واحد احیا مستقیم فولاد هرمزگان در راستای بهبود کمیت و کیفیت محصولات خود، سال گذشته یک عملیات شات‌دان سنگین را اجرا کرد و به ویژه با تعویض نسوز مدول A، توانست ضریب آماده به کاری مدول‌ها را افزایش و توقفات اضطراری را کاهش دهد و رکوردهای متعددی را کسب کند.

معروفخانی اضافه کرد: واحد احیا مستقیم فولاد هرمزگان در سال ۱۴۰۳ نیز در خط مقدم جهش تولید قرار داشت و چندین رکورد تولید روزانه و ۲ رکورد ماهیانه را به ثبت رساند؛ این واحد در اردیبهشت ماه ۱۷۲ هزار و ۵۰۴ تن آهن اسفنجی تولید و رکورد جدیدی را ثبت کرد.

وی تصریح کرد: رکورد قبلی این واحد در فروردین ماه به میزان ۱۷۰ هزار و ۳۰۰ تن آهن اسفنجی رقم خورده بود، مجموع تولید این واحد در ۲ ماه نخست امسال به ۳۴۲ هزار و ۸۰۴ تن رسید؛ در حالی که این میزان طی ۲ ماه ابتدایی سال گذشته ۳۱۴ هزار و ۸۱۶ تن ثبت شده بود، به این ترتیب در سالجاری واحد احیا مستقیم با رشد حدود ۹ درصدی مواجه شده است.

مدیرعامل فولاد هرمزگان، از دیگر رکوردهای واحد احیا مستقیم در اردیبهشت ماه را رکورد ماهیانه تولید آهن اسفنجی مدول A به میزان ۸۷ هزار و ۷۲۹ تن، ۲ رکورد تولید روزانه در مدول A و ۲ رکورد تولید روزانه در مجموع دومدول عنوان کرد.

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان باتوجه به اینکه بزرگ‌ترین آرزوی شهیدان راه خدمت، تحقق آرمان‌های نظام و شعارهای رهبرمعظم انقلاب به ویژه شعار سال جاری یعنی جهش تولید با مشارکت مردم بود، تاکید کرد: شرکت فولاد هرمزگان از سال‌های گذشته عزم خود را برای افزایش تولید و ثبت رکوردها جزم کرده بود و همین امر موجب شد ده‌ها رکورد تولیدی را طی سه سال گذشته ثبت کنیم.

وی بیان کرد: شهادت جمعی از خادمان ملت به ویژه حضرت آیت‌الله رئیسی رئیس جمهور کشورمان که خود را وقف خدمت به مردم خود و ایران اسلامی کرده بود، ضربه بزرگی به کشور وارد کرد؛ اما به فرموده رهبرمعظم انقلاب هیچ اختلالی در کار کشور به‌ وجود نخواهد آمد و کارها منظم به پیش خواهد رفت؛ پیگیری بازگشت واحدهای تولیدی تعطیل شده به تولید، پیگیری حقوق و مسائل کارگران و حل چالش‌های صنایع ازجمله مهم‌ترین اقدامات ایشان در رابطه با تولیدکنندگان بود.

معروفخانی تصریح کرد: جهش تولید یکی از ارکان اساسی رونق اقتصادی است و می‌تواند به افزایش فروش، درآمد و سودآوری منجر شود؛ چراکه قادر خواهیم بود هم محصولات بیشتری را به داخل کشور عرضه کنیم تا صنایع داخلی از تختال ما برای ساخت محصولات دارای ارزش افزوده همچون ورق و صنایع پایین‌دستی استفاده کنند و از سوی دیگر می‌توانیم صادرات محصولات خود به بازارهای جهانی را افزایش دهیم تا از یک سو ضمن ارزآوری برای کشور، برند فولاد هرمزگان را در سطح جهان مطرح کنیم.

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان تصریح کرد: فولاد هرمزگان علاوه بر جنبه تولید، به دیگر مسائل بنگاه‌داری همچون اجرای طرح‌های توسعه به ارزش ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون یورو، عمل مسئولیت‌های اجتماعی و باشگاه‌داری ورزشی، توجه به نیازهای کارگران، کسب افتخارهای گوناگون در عرصه‌های داخلی با کسب تندیس و تقدیرنامه همچون انتخاب شدن به عنوان کارفرمای برتر کشوری، کسب عنوان مودی نمونه مالیاتی و کسب تندیس بلورین از بیست و یکمین همایش تعالی سازمانی، پرداخته است.

وی در پایان بیان کرد: رکوردهای فولاد هرمزگان با همدلی و هماهنگی بین تمام واحدهای سازمانی به دست آمده است و امیدوار هستیم با تامین به موقع انرژی، بتوانیم با ثبت رکوردهای بیشتر، ادامه‌دهنده راه شهدای خدمت باشیم و با تولید محصول بیشتر، نقش مهمی را در رشد و رونق اقتصادی کشور ایفا کنیم.

 

 

 

 

 

 

نظرات

captcha

اخبار مرتبط