1403/02/01-16:51

سفر رادیویی به استان «هرمزگان» آغاز شد

سفر رادیویی به استان «هرمزگان» آغاز شد

«هفته های ایرانی» در بیست و دومین سفر استانی، از استان «هرمزگان» و دیدنی ها و شنیدنی های این استان می گوید.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، جاذبه‌های گردشگری هرمزگان با توجه به موقعیت جغرافیایی‌ بسیار غنی و متنوعش، باعث جذب گردشگران داخلی و خارجی فراوانی شده است.

استان «هرمزگان» از استان های جنوبی ایران است و  در شمال تنگه هرمز قرارگرفته و با مساحت ۶۸ هزار کیلومترمربع هشتمین استان کشور از نظر وسعت است. 

این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از غرب و شمال غربی با استان های فارس و بوشهر از جنوب شرقی با استان سیستان و بلوچستان و از جنوب با آب های خلیج فارس و دریای عمان همسایه است.

استان «هرمزگان» دارای ۱۳ شهرستان به نام های ابوموسی، بستک، بندرعباس، بندرلنگه، جاسک، حاجی آباد، رودان، قشم، پارسیان، میناب، خمیر، بشاگرد و سیریک و ۱۴ جزیره به نام های قشم، ابوموسی، کیش، لاوان، هندورابی، ماران (شیدرو)، لارک، هرمز، هنگام، تنب بزرگ، تنب کوچک، سیری، فرور بزرگ و فرور کوچک است.

 مرکز این استان، شهر بندرعباس، به عنوان بزرگ ترین مبادی ورودی و خروجی کشور نقش مهمی در زمینۀ صادرات و واردات کشور ایفا می نماید.

برخی از جاذبه های دیدنی و شنیدن «هرمزگان» عبارتند از: «غار خرسین،  چشمه آب گرم گنو، حمام گله داری، معبد هندوها بندرعباس و موزه مردم شناسی خلیج فارس و...»

در ادامه طرح هفته های فرهنگی رادیو ایران، این هفته از 1 تا 7 اردیبهشت یك هفته روی موج رادیو ایران مسافر استان «هرمزگان» باشید و با مفاخر فرهنگی، جاذبه های دیدنی و فرهنگ و رسوم و موسیقی ها و غذاهای محلی این استان بیشتر آشنا شوید.

برنامه های مختلف رادیو ایران مثل «سلام صبح بخیر، نمودار، پلاک هشت باغ هنر، ایرانشهر و ورزش ایران و زیر آسمان ایران و ...» در بخش های مختلف از استان «هرمزگان» خواهند گفت.

 

 

 

 

 

 

نظرات

captcha

اخبار مرتبط