1402/12/23-15:43

ماهی قرمز سالم‌ترین حیوان خانگی !

ماهی قرمز سالم‌ترین حیوان خانگی !

در حالی که بسیاری از پستانداران ناقل و یا دارای بیماری های مشترک متعددی با انسان هستند، ماهی های قرمز کمترین بیماری مشترک را با انسان دارند.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، هر ساله در ایام نوروز خریداری و نگهداری ماهی قرمز برای سفره هفت سین   بعنوان نماد زندگی و شادابی، از موضوعات قابل تامل و گاهی دغدغه متولیان سلامت جامعه است و لازم است در این خصوص اطلاعات درست و کاربردی به مردم داده شود. ماهی ها جانوران خونسرد هستند که به همین دلیل عوامل بیماری‌زای مشترک معدودی با انسان دارند، در حالی که دیگر حیوانات خانگی نظیر سگ و گربه و خرگوش می توانند ناقل بیماریهای متعدد خطرناکی باشند. 

گوشت قرمز، مرغ یا سایر ماکیان و حتی سبزیجات خوراکی که ما هر روز آنها را به خانه می آوریم می توانند ناقل عوامل بیماری‌زای متعددی باشند که ما آموخته ایم چگونه خود را در مقابل احتمال انتقال و ابتلا به بیماری از آنها محافظت کنیم.

 

از آنجا که ماهی قرمز در آب حمل می شود، کافی است پس از خرید ماهی قرمز و آوردن آن به خانه، ماهی را از کیسه به تنگ دارای آب تمیز که دارای دمای تقریبا مشابه دمای آب کیسه  است، منتقل کنیم و مثل هر بار که سبزی یا گوشت مرغ را تمیز می کنیم برای این کار نیز از دستکش استفاده کنیم. فقط لازم است دقت کنیم که ماهی های سالم و سرحال را خریداری کنیم.

ماهی حوض می تواند دوست خیلی خوبی برای بچه های ما، زینت بخش سفره هفت سین و حرکات آن آرامش بخش ما باشد.

 

 

 

 

 

 

نظرات

captcha

اخبار مرتبط