1402/12/15-14:23

دستگیری چند نفر به دلیل خرید و فروش رأی در هرمزگان

دستگیری چند نفر به دلیل خرید و فروش رأی در هرمزگان

⁠رئیس هیئت نظارت و بازرسی انتخابات شورای نگهبان در هرمزگان از دستگیری تعدادی به دلیل خرید و فروش رأی و اخلال در روند برگزاری انتخابات خبر داد.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، عبداله صادقی رئیس هیئت نظارت و بازرسی انتخابات شورای نگهبان در هرمزگان امروز با تأکید بر اینکه انتخابات در امنیت کامل برگزار شد، گفت: تخلفات در انتخابات معمولاً وجود دارد؛ کسانی که به نتیجه یا روند برگزاری انتخابات اعتراض دارند زمان برای آن‌ها تعریف شده است و از روز بعد از انتخابات تا 17 اسفند ماه {به مدت یک هفته} فرصت دارند در «سامانه داوطلب» شکایتشان را ثبت کنند و دفاعیه و مستندات خود را ارائه دهند.

«عبدالله صادقی» افزود: مردم نیز اگر انتقاد یا اعتراضی نسبت به روند برگزاری انتخابات دارند می‌توانند شکایتشان را در «سامانه مردم ناظر» ثبت کنند.

این مقام مسئول با بیان اینکه همه تلاشمان را می‌کنیم که حقی از شخصی ضایع نشود و وظیفه ما صیانت از آرا مردم است، اظهار کرد: در پایان مهلت اعتراض، مستندات شاکیان بررسی می‌شود و اگر نیاز باشد بازرسی از شورای نگهبان برای بررسی موشکافانه‌تر به هرمزگان بیاید این اتفاق خواهد افتاد.

صادقی تاکید کرد: روز انتخابات در هیچ نقطه‌ای از استان مسئله امینی نداشتیم. روند برگزاری انتخابات در استان به بهترین شیوه انجام شد و هیچ گونه اشکال و ایرادی وجود نداشت.

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات با اشاره به اینکه به صورت محدود تخلفاتی در زمینه اخلال در برگزاری انتخابات و خرید و فروش رأی بوده و در سایر زمینه‌ها تخلفی ثبت نشده است، عنوان کرد: تخلف انتخاباتی داشتیم و تعداد محدودی نیز به دلیل اخلال در برگزاری انتخابات و خرید و فروش رأی دستگیر شدند. پیگیری سابقه قضایی این افراد در حال انجام است و اگر سابقه‌ داشته باشند، می‌تواند در روند نتایج تأثیرگذار باشد.

به نوشته صبح ساحل، صادقی با تأکید بر اینکه تخلفات نسبت به دوره‌های قبل بسیار کمتر بوده است، گفت: اخلال در حین انتخابات بدین‌صورت بوده که برخی در اطراف مکان‌های رأی‌گیری حضور پیدا کرده و به مردم اشاره می‌کردند که به کاندیدای مد نظرشان رأی دهند. در همین رابطه به صورت محدود دو-سه نفر دستگیر شدند. به طور کلی انتخابات در امنیت کامل برگزار شده و هیچ مشکلی نداشتیم.

وی اضافه کرد: نیروهای انتظامی، امنیتی، اطلاعاتی و قضایی در شعب رأی‌گیری حاضر بودند و گزارشات خود را از روند برگزاری ارائه خواهند کرد. این گزارشات تجمیع می‌شود و در روند بررسی تائید انتخابات به ما کمک خواهد کرد.

این مقام مسئول با بیان اینکه کاندیدا یک فرصت دو روزه اعتراض در هیئت اجرایی داشتند، افزود: همزمان با این فرصت نیز می‌توانستند اعتراض خود را در هیئت نظارت و بازرسی انتخابات ثبت کنند.تعدادی از شکایات نیز در همان هیئت‌های اجرایی شهرستان‌ها به نتیجه رسید.

رئیس هیئت نظارت و بازرسی انتخابات شورای نگهبان در هرمزگان با بیان اینکه برخی در فضای مجازی مطرح می‌کنند که نتیجه تغییر کرده است اما این موارد صحت ندارد و هنوز هیچ اتفاقی نیفتاده است، گفت: اگر بازشماری صندوقی بخواهد انجام شود حتماً باید به دستور شورای نگهبان باشد و ما ورود مستقیم نداریم.

صادقی افزود: شورای نگهبان مستقیماً «سامانه‌ی داوطلب» و «مردم ناظر» را رصد می‌کند و به ما اعلام می‌شود که نسبت به هرکدام از افرادی که اعتراض داشتند چه عکس‌العملی را انجام دهیم. در روزهای اخیر شنیده شده که برخی مصادیقی را عنوان می‌کنند در رابطه با انصراف‌ها و سایر موضوعات که مطلقاً صحت ندارد.

 

 

 

 

 

 

نظرات

captcha

اخبار مرتبط