1402/12/08-10:06

پرسش و پاسخ دانشجویان هرمزگان با دو کاندیدای خبرگان

پرسش و پاسخ دانشجویان هرمزگان با دو کاندیدای خبرگان

دانشجویان دانشگاه هرمزگان در نشست پرسش و پاسخی با دو کاندیدای مجلس خبرگان، نقطه نظرات آنان را شنیدند.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، جلسه پرسش و پاسخ کاندیداهای انتخابات مجلس خبرگان رهبری با دانشجویان دانشگاه هرمزگان با در سالن اجتماعات این دانشگاه برگزار شد.

در این جلسه دو تن از نامزدهای انتخابات مجلس خبرگان رهبری حج الاسلام والمسلمین محسن ابراهیمی و سید ناصر  محمدی  هنزایی حضور داشتند و  حجت الاسلام والمسلمین محمد ابراهیمی غائب بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید ناصر محمدی هنزایی در پاسخ به سوالات دانشجویان دانشگاه هرمزگان، گفت : کارنامه ولایت فقیه، یک کارنامه درخشان است و اگر به  دوران قبل از انقلاب اسلامی باز کردیم خواهید دید که  این مردم حتی سیم خاردار را وارد می کردند و در هیچ زمینه ای پیشرفت چندان نداشتند.

 وی افزود: اما به برکت نظام انقلاب اسلامی و لایت فقیه این کشور روز به روز  قدرتمند تر  و پیشرفته شده و در زمینه های مختلف علمی دست برتر  را در منطقه و جهان دارد.

کاندیدای مجلس خبرگان رهبری در هرمزگان گفت: باید این دستاوردهای انقلاب به مردم تشریح شود که یکی از وظایف خبرگان است و در این زمینه باید اثر گذار باشد.

سید ناصر محمدی هنزایی افزود: ما در کشور شاهد کسانی بودیم که بخشی از نقشه دشمن بودند و در  میدان دشمن بازی می کردند مانند کسانی که می خواستند بخشی از کشور را واگذار یا انتخابات را تعطیل کنند و یا برخی از حوادث چهل و پنج سال انقلاب و رهبری سد محکمی در برابر آنها بوده است.

 وی تشریح کرد: نمایندگان خبرگان رهبری باید حکمرانی اسلام که بر مدل ولایت فقیه است را برای مردم ایران و سایر کشورها ها تبیین کنند و این مدل نه تنها در ایران بلکه در سایر کشورها اسلامی باید باشد اما به دلیل ملاحظات کشورهای اسلامی وجود ندارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسن ابراهیمی گفت: من در میان دانشجویان دانشگاه ها فعالیت های فراوان دارم و هر زمانی که لازم باشد در استان هستم و دانشجویان دانشگاه هرمزگان که دسترسی بیشتری به من دارند.

وی در پاسخ به سوال دیگر افزود: کمیسیون بررسی صلاحیت رهبری وجود دارد و به کار خود مشغول است اما با توجه به حساسیت این بخش تمام داده های آن به صورت آشکار دیده نمی شود.

  

نامزد مجلس خبرگان رهبری در هرمزگان ادامه داد: جایگاه رهبری بهترین خاصیت برای اقتدار نظام است که با داشتن رهبری مدیر و مدبر و با همکاری مردم و مقبولیت می تواند انقلاب اسلامی را به سمت حکومت الهی و قوی نزدیک کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسن ابراهیمی گفت: در انتخاب رهبری، مردم نمایندگان خبرگان را انتخاب می کنند و بصورت غیر مستقیم نیز نمایند گان رهبر را انتخاب خواهند کرد.

وی تاکید کرد: مدل حکمرانی ولایت فقیه در میان شیعیان جهان مورد قبول است و از زمان انقلاب اسلامی در بخش های از کشورهای اسلامی اما با دیدگاه های مختلف اجرا می شود.

 

 

 

 

 

 

نظرات

captcha

اخبار مرتبط