1402/10/05-10:23

اجرای پویش کتابخوانی و قصه گویی مادر و فرزند در هرمزگان

اجرای پویش کتابخوانی و قصه گویی مادر و فرزند در هرمزگان

به مناسبت هفته سوادآموزی و پاسداشت اهمیت کتاب و کتابخوانی، پویش کتابخوانی و قصه‌گویی مادر و فرزند در معاونت سوادآموزی استان هرمزگان اجرا شد.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، احمد جعفری معاون سواد آموزی هرمزگان امروز در پویش کتابخوانی و قصه گویی مادر و فرزند به مناسبت هفته سوادآموزی و پاسداشت اهمیت کتاب و کتابخوانی برگزار شد با تاکید بر اهمیت سواد اظهار کرد: حضرت امام خمینی (ره) برای ریشه‌کنی بی‌سوادی و از بین بردن این معضل اجتماعی در جامعه، دستور تشکیل نهضت سوادآموزی را صادر کردند.

 

وی افزود: این دستور انقلابی در حوزه سوادآموزی در کشور به راه انداخت و سبب شد جمعیت زیادی به ویژه در استان هرمزگان از نعمت سواد بهره‌مند شوند، در این استان از ابتدای انقلاب تاکنون جمعیتی بالغ بر 920 هزار نفر به جمع افراد دارای سواد افزوده شدند. 

 

معاون سواد آموزی هرمزگان با اشاره به نقش کتاب و کتابخوانی در توسعه یافتگی جوامع بشری ادامه داد: سوادآموزان می توانند شروع کننده نهضت کتابخوانی بین خانواده و فرزندان خود باشند از این رو با همکاری اداره کل کتابخانه های استان پویش کتابخوانی و قصه‌گویی مادر و فرزند در سطح استان انجام می‌شود. 

 

ظرفیت کتابخانه ها پای کار سواد آموزی است

 

فرشاد محمدی مدیرکل کتابخانه ‌های عمومی هرمزگان نیز در راستای انعقاد تفاهم نامه مشترک با سواد آموزی استان گفت: در حال حاضر استان هرمزگان دارای 84 کتابخانه فعال است، پس از برگزاری پویش آموزش دهندگان و سوادآموزان که موفق به دریافت گواهی پایان دوره شوند می‌توانند به همراه فرزند خود از ظرفیت کتابخانه‌ها به صورت رایگان استفاده کنند.

 

  وی ادامه داد: ظرفیت کتابخانه‌های استان پای کار سواد آموزی و تشویق به گسترش فرهنگ کتابخوانی در خانواده‌ها خواهد آمد تا با مشارکت جمعی با ارگان‌های مختلف بتوان میزان سرانه مطالعه را در جامعه محلی افزایش داد. 

 

محمدی ابراز کرد: ایجاد طرح‌های کتابخوانی و پویش قصه خوانی در افزایش تثبیت یادگیری و ارتباط بین سوادآموز و کتاب نقش مهمی دارد و هدف اصلی این طرح است. 

 

در این پویش، قصه خوانی و برنامه «مدح پروردگار» توسط سوادآموزان و فرزندشان قرائت شد و در انتها نیز به شرکت کنندگان هدایایی از جمله کتاب «افسون انرژی تنها انرژی است که می ماند» اثر محمد مهدی دوستی اهدا شد.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط