1402/10/02-10:39

آغاز نصب دستگاه ام آر آی در بیمارستان پارسیان

آغاز نصب دستگاه ام آر آی در بیمارستان پارسیان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: بیمارستان رستمانی شهرستان پارسیان به یک دستگاه ام آر آی مجهز شده و کار نصب آن در حال انجام است.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، غلامعلی جاودان رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان  امروز افزود: با حضور مهندسان متخصص دستگاه ام آر آی در بیمارستان رستمانی شهرستان پارسیان در حال نصب و راه اندازی است و کمتر از دو ماه آینده آماده بهره برداری و ارائه خدمت می‌شود.

 

وی گفت: معاونت درمان و امور اقتصادی وزارت بهداشت این این دستگاه ام آر آی را خریداری کرده است.

 

جاودان افزود: با راه اندازی این مرکز تصویربرداری، نیاز شهرستان پارسیان به خدمات ام آر آی مرتفع و از تحمیل هزینه‌های اضافی به مردم برای سفر به دیگر شهرها به منظور انجام ام آر آی و پیگیری درمانشان جلوگیری خواهد شد.

 

جاودان ضمن تقدیر از خیرین این منطقه گفت: ساختمان این بخش با متراژ ۲۴۰ مترمربع با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال با کمک خیر سلامت ساخته شده است.

 

مردم هرمزگان همچنان چشم انتظار خرید دستگاه پت اسکن برای بیماران سرطانی هستند که هزینه خرید آن 3 سال پیش به یک شرکت بخش خصوصی پرداخت شده اما هنوز خبری از آن نیست و اطلاع درستی نیز از زمان تهیه و نصب آن نیز ارائه نمی شود و مجبورند برای تشخیص و درمان بیماران سرطانی خود به استان های همجوار و یا تهران سفر کنند.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط