1402/08/01-10:14

ثبت نام 46 داوطلب انتخابات مجلس در هرمزگان

ثبت نام 46 داوطلب انتخابات مجلس در هرمزگان

دبیر ستاد انتخابات استان هرمزگان گفت: مجموع متقاضیان ثبت‌نام نهایی شده دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در این استان طی 4 روز گذشته، 46 نفر بوده است.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، محمدجواد خجسته دبیر ستاد انتخابات هرمزگان امروز اظهار کرد: از ۲۷ مهرماه ثبت‌نام نهایی داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی آغاز شده است که تا 30 مهرماه، در سطح استان و در سه حوزه انتخابیه 46 نفر ثبت‌نام کرده‌اند.

 

وی بیان کرد: در روز نخست 7 داوطلب، در روز دوم 6 داوطلب، در روز سوم 14 داوطلب و در روز چهارم 19 نفر ثبت نام نهایی را انجام دادند.

 

ثبت نام نهایی متقاضیان داوطلب انتخابات سراسری دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از روز پنجشنبه ۲۷ مهر آغاز و تا چهارشنبه سوم آبان‌ماه به مدت هشت روز ادامه دارد.

 

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: زمان ثبت نام از ساعت هشت صبح تا ۱۸ عصر تعیین شده و داوطلبان می‌توانند به منظور اعلام داوطلبی خود از طریق رایانه و با دریافت رمز یکبار مصرف از شماره تلفن همراهی که با آن پیش ثبت نام خود را انجام داده اند، به درگاه keshvar.moi.ir مراجعه کرده و نسبت به تکمیل کاربرگ ثبت نام و بارگذاری مدارک و اطلاعات مورد نیاز اقدام کنند.

 

خجسته با بیان اینکه در استان سه حوزه انتخابیه داریم، گفت: در این مرحله از ثبت نام امکان تغییر حوزه انتخابیه وجود دارد و داوطلبان می‌توانند حوزه خود را تغییر دهند.

 

وی تصریح کرد: سال ۱۳۹۸ قانونی برای شفافیت تأمین هزینه های انتخابات مصوب شد که در آن زمان اجرایی نشد اما در این انتخابات باید منابع تأمین هزینه ها و چگونگی هزینه این منابع مشخص شود.

 

به گفته وی؛ براساس بخشنامه بانک مرکزی، بانک‌ها باید برای ایجاد حساب غیرتجاری در این خصوص برای داوطلبان انتخابات اقدام کنند تا در زمان برگزاری انتخابات و بعد از آن از اطلاعات موجود برای رسیدگی استفاده شود.

 

دبیر ستاد انتخابات استان با اشاره به اینکه طبق اعلام ستاد انتخابات کشور مهلت ثبت نام تمدید نخواهد شد، گفت: از متقاضیان داوطلب انتخابات مجلس شورای اسلامی درخواست می شود در موعد مقرر به سامانه یادشده مراجعه و ثبت نام خود را قطعی کنند.

 

خجسته با بیان اینکه در این دوره از انتخابات، از همه ظرفیت‌های صدا و سیما نیز استفاده خواهد شد، تاکید کرد: برای اجرای راهبردهای چهارگانه رهبرمعظم انقلاب، برنامه‌هایی در سطح کشور و استان‌ها تدوین شده تا با اجرای آن‌ها شور و نشاط و امیدواری در جامعه افزایش یابد.

 

 

 

 

 

نظرات

captcha

اخبار مرتبط