1402/07/29-09:45

ماجرای 17 بار سوخت گیری یک کامیون در یک روز در بندرعباس چه بود؟

ماجرای 17 بار سوخت گیری یک کامیون در یک روز در بندرعباس چه بود؟

معاون دادستان عمومی و انقلاب بندرعباس از توقیف یک دستگاه کامیون متخلف در این شهرستان خبر داد که براساس تصاویر دوربین‌های نظارتی در یک روز، ۱۷ بار سوختگیری می کرد.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، علیرضا طاهری معاون دادستان عمومی و انقلاب بندرعباس امروز افزود: متاسفانه طی ماه های اخیر، ارتکاب برخی تخلفات و همکاری تعدادی از متصدیان پمپ بنزین ها و جایگاه داران با قاچاقچیان سوخت موجب شده بود که مردم و مصرف کنندگان عادی برای سوخت گیری خودروهای خود، ساعت ها در صف های طولانی و چند کیلومتری معطل شوند.

 

به گفته وی، باتوجه به لزوم چاره اندیشی برای حل این مشکل، در نتیجه پیگیری های رییس کل دادگستری هرمزگان با همکاری استاندار، فرماندهی انتظامی استان، شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی، انجمن صنفی کارفرمایی جایگاه داران سوخت، انجمن صنفی کارفرمایان حمل و نقل و سایر نهادهای مرتبط، طی روزهای اخیر اجرای طرح استقرار تیم های کنترل و نظارت بر توزیع سوخت در جایگاه ها و پمپ بنزین های استان آغاز شد و بر این اساس سوخت گیری در تمام جایگاه ها تنها پس از تایید تیم کنترل و نظارت امکان پذیر است.

 

 

 

 

 

سرپرست تیم های کنترل و نظارت بر توزیع سوخت در جایگاه های هرمزگان تصریح کرد: با اجرای این طرح مهم که با پیشنهاد و پیگیری ربیس کل دادگستری هرمزگان انجام شد، عملا سوخت گیری تنها پس از احراز هویت و احراز صلاحیت متقاضی از جمله داشتن گواهینامه، تایید فعالیت واقعی خودرو و تایید تعلق کارت سوخت به خودرو انجام می شود.

 

 با اجرای این طرح، تراکنش های قبلی کارت سوخت توسط کارشناس مربوطه بررسی می شود و موارد مشکوک و تخلفات، موجب توقیف کارت سوخت و وسیله نقلیه در سامانه و اعلام جرم علیه فرد متخلف خواهد شد.

 

 در این طرح، سوابق سوختگیری و هویت متقاضی و مشخصات وسیله نقلیه هم در سامانه ثبت می شود.

 

معاون دادستان عمومی و انقلاب بندرعباس یادآورشد: در نتیجه اجرای این طرح، پرداخت هرنوع وجه اضافی تحت عنوان انعام و مواردی از این دست در ازای دریافت سوخت ممنوع است و در مقابل از هرگونه تبعیض در سوختگیری و نوبت دهی نیز جلوگیری می شود.

 

طاهری گفت: با توجه به گزارش های واصله مبنی بر رضایتمندی مردم و مشاهده تصاویر دوربین های نظارتی، این اقدام مثبت باعث شد تا دیگر شاهد صف های چندین کیلومتری برای دریافت گازوئیل و بنزین نباشیم و هم اکنون مردم و مصرف کنندگان واقعی می توانند به راحتی سوخت مورد نیاز خودروهای خود را از نزدیک ترین جایگاه تأمین کنند.

 

معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان همچنین با اشاره به اینکه پایش تصویری جایگاه های سوخت با جدیت ادامه دارد، گفت: در نتیجه اجرای این طرح و پس از بررسی سوابق سوختگیری و پایش تصاویر دوربین های نظارتی، یک کامیون متخلف که در یک روز ۱۷ بار سوختگیری کرده بود در یکی از جایگاه های شهر بندرعباس، شناسایی و توقیف شد.

 

طاهری تاکید کرد: با اجرای طرح استقرار تیم های کنترل و نظارت بر توزیع سوخت در جایگاه ها و پمپ بنزین های استان هرمزگان، صاحب خودرو تنها با کارت سوخت خود می تواند سوخت گیری کند و در نتیجه، دست قاچاقچیان سوخت از این سرمایه ملی قطع خواهد شد.

 

 

 

 

 

نظرات

captcha

اخبار مرتبط