1402/07/24-14:50

بندرعباس4 خواهر خوانده جدید پیدا کرد

بندرعباس4 خواهر خوانده جدید پیدا کرد

در نود و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر بندرعباس با چهار درخواست خواهرخواندگی بندرعباس از سوی کشورهای همسایه موافقت شد.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، بنابر اعلام شهرداری بندرعباس در طی یک سال گذشته چهار درخواست خواهرخواندگی از شهرهای کشورهای همسایه از سوی نمایندگی وزارت خارجه در بندرعباس به شهرداری ابلاغ شد که به ترتیب از سوی چهار شهر بندری آکتائو کشور قزاقستان، آستاراخان کشور روسیه، کراچی کشور پاکستان و بمبئی کشور هند درخواست شده بودند. این چهار درخواست پس از بررسی های اولیه در مورد وجه اشتراک شهرها و چرایی انتخاب و تهیه گزارش های توجیهی برقراری رابطه خواهرخواندگی برای اخذ مجوز به کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر بندرعباس ارجاع شدند.

 

مریم پاسالار مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بندرعباس در این زمینه توضیح داد: در جلسه مشترکی که چندی پیش با اعضای کمسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر برگزار شد در خصوص دلایل و مزایای خواهرخواندگی با شهرهای مذکور بحث و گفت وگو شد و با موافقت اعضای کمیسیون، این درخواست ها برای کسب مجوز رسمی به جلسه علنی شورای اسلامی شهر ارجاع شدند.

 

وی عنوان کرد: در جلسه علنی شورای اسلامی شهر در مورد فلسفه خواهرخواندگی و مزایای آن برای شهر بندرعباس سوالاتی پرسیده شد و پس از بررسی های لازم و بحث و گفتگو در این راستا، این درخواست ها به رأی گذاشته شد که با کسب حداکثر آرا به تصویب رسید.

 

پاسالار خاطر نشان کرد: قرارداد خواهرخواندگی نوعی ارتباط دوستانه به منظور افزایش تعاملات بین المللی و توسعه روابط اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و آموزشی است که سبب آشنایی بیشتر با آداب و سنن شهرها و جذب گردشگر می شود.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط