1402/07/13-10:29

نکات قابل تأمل استاندار هرمزگان درباره توسعه 2400 هکتاری بندر شهید رجایی

نکات قابل تأمل استاندار هرمزگان درباره توسعه 2400 هکتاری بندر شهید رجایی

واگذاری اراضی 2400 هکتاری که در اقدامی شتابزده در اواخر دولت قبل در حال انتقال به شرکت هایی با سرمایه 100 هزار تومان، تازه به ثبت رسیده و خاص بود، از سوی دادستانی و استانداری لغو شد؛ حالا از سوی مهدی دوستی استاندار هرمزگان نکات قابل تأملی در مورد این اراضی مطرح شد.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، امروز با حضور استاندار هرمزگان طرح توسعه اراضی ٢ هزار و ٤٠٠ هکتاری پشتیبان بندر شهید رجایی مورد بررسی قرار گرفت.

مهدی دوستی استاندار هرمزگان، در این نشست که شامگاه چهارشنبه ١٢ مهرماه با حضور جمعی از مدیران و کارشناسان این حوزه برگزار شد با بیان اینکه در برخی از حوزه‌ها بیش از حد برروی توسعه زیرساخت‌های فیزیکی تمرکز شده است، گفت: در بسیاری از موارد می‌توان با اعمال اصلاحات در مدیریت بندری نتایج مورد نظر را به دست آورد.

برای افزایش ظرفیت بندری کشور صرفا ساختن بنادر جدید کارساز نیست

وی اظهارداشت: برای افزایش ظرفیت بندری کشور صرفا ساختن بنادر جدید کارساز نیست بلکه باید روی موضوعات مدیریت بندری، ارتباطات بین‌المللی و هماهنگی تمام موضوعات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری تمرکز کنیم.

استاندار هرمزگان با اشاره به بخش صنعت در استان، گفت: یکی از مشکلات هرمزگان، این است که میان شهرک‌های صنعتی استان با شهرک‌های صنعتی استان‌های فلات مرکزی، مانند یزد و اصفهان هیچ تفاوتی وجود ندارد.

شهرک های صنعتی استان نتوانسته اند از مزیت دریا بهره ببرند

وی ادامه داد: متأسفانه شهرک‌های صنعتی استان نتوانسته‌اند به درستی از مزیت مجاورت با دریا استفاده کنند بر همین اساس به دنبال تعریف محدوده‌هایی هستیم که بتوانیم دریا را نیز در صنعت استان نقش دهیم و برای این منظور بر اساس واردات مواد اولیه و فراوری در آن‌ها نیز برنامه‌ریزی می‌کنیم.

باید بانکرینگ را فعال کنیم

مهدی دوستی، با اشاره به اهمیت فعال‌سازی بانکرینگ در استان هرمزگان، گفت: ما مشکلمان در بانکرینگ صرفا تولید سوخت نیست در حالی که تمرکز خود را برروی سوخت کم سولفور گذاشته‌ایم بلکه اصلی‌ترین چالش مسائل مالی و بازاریابی به ویژه تنوع بخشی به خدمات است.

در این جلسه طرح توسعه پسکرانه ۲۴۰۰ هکتاری بندر شهید رجایی مورد بررسی قرار گرفت و ضمن بررسی پیشرفت پروژه درخصوص ادامه فرایند ساخت و آماده سازی فاز اول تصمیم‌گیری لازم انجام شد. همچنین مقرر شد جهت تهیه بسته اصلاحات فرایندی در بندر شهید رجایی از ظرفیت مشاور مدنظر سازمان بنادر استفاده شود.

 

 

 

 

 

نظرات

captcha

اخبار مرتبط