1402/07/13-10:27

توسعه فعالیت های شیلاتی در بوموسی با راه اندازی کارخانه تولید یخ و مجتمع برودتی

توسعه فعالیت های شیلاتی در بوموسی با راه اندازی کارخانه تولید یخ و مجتمع برودتی

مدیر کل شیلات هرمزگان در پی رسانه ای شدن برخی گلایه ها از بی توجهی به ظرفیت های شیلاتی جزیره بوموسی به عنوان یکی از مهم ترین جزایر کشورمان در خلیج فارس، از راه اندازی کارخانه تولید یخ و مجتمع برودتی شهرستان ابوموسی طی روزهای آینده خبر داد.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، برنامه پایش هفته گذشته در جریان گفت و گو با سردار تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه و نیز در قالب گزارشات مختلف مردمی از این جزایر، گلایه هایی را نسبت به بی توجهی به مزیت ارزنده این جزیره در زمینه شیلات را مطرح کرد.

 

در همین راستا، مدیرکل شیلات هرمزگان به همراه مدیرکل دفتر هماهنگی امورتوسعه جزایر هرمزگان و با حضور فرماندار شهرستان ابوموسی از ظرفیت های های شیلاتی شهرستان ابوموسی بازدید کردند.

 

مسعود بارانی با بیان اینکه شهرستان ابوموسی با بهره مندی از ظرفیت های صید، صنایع شیلاتی و آبزی پروری یکی از شهرستان های مهم استان در حوزه شیلات است تصریح کرد: این شهرستان با برخورداری از حدود 80 فروند شناور صیادی سالانه حدود هزار و 800 تُن صید انواع آبزیان دارد.

 

وی برنامه ریزی برای سرمایه گذاری در حوزه آبزی پروری و پرورش ماهی در قفس و دعوت از سرمایه گذاران فعال در این حوزه، پیگیری ساخت رمپ و پارکینگ قایق های صیادی با همکاری فرمانداری شهرستان ابوموسی، اداره بندر و دریانوردی و شهرداری ابوموسی، اصلاح و بازسازی اسکله صیادی شناورهای دیزلی شامل نصب فندر و تعمیر و بهسازی سایبان صیادی ابوموسی با همکاری اداره بندر، تجهیز یگان حفاظت منابع آبزیان ابوموسی  و تعمیر گلف یگان برای عملیات مبارزه با صید غیر مجاز را از مهمترین موضوعات مطرح شده در این بازدید و دیدار با فرماندار این شهرستان خواند.

 

بارانی مدیر کل شیلات هرمزگان، همکاری با فرماندهی دریایی برای گشت مشترک دریایی و مبارزه با استفاده کنندگان ادوات صید غیر مجاز در حوالی جزیره ابوموسی طبق مفاد توافقنامه فی مابین،کمک و همکاری کامل برای راه اندازی کارخانه یخ سازی تا 10 روز آینده و بخش برودتی تا یک ماه آینده توسط گروه جهادی حاج قاسم سلیمانی،کمک به شکل گیری و شروع به فعالیت تعاونی صیادی نگین بوموسی به عنوان ارگان مردم نهاد در خدمت صیادان و بهسازی و نوسازی ساختمان اداری شیلات و دیوار های محوطه شیلات ابوموسی را از دیگر مسائل مطرح شده در این سفر خواند.

 

مدیرکل شیلات هرمزگان همچنین از برنامه ریزی جهت ساخت و استقرار سازه مصنوعی برای جزیره بوموسی در راستای بازسازی و بهسازی ذخایر آبزیان در آینده خبر داد و پیگیری اجرایی شدن این مهم را در دستور کار شیلات شهرستان بوموسی قرار داد.

 

دیدار با فرماندار شهرستانها، بازدید از اسکله صیادی قایق ها و لنج ها، بازدید از سردخانه 2000 تنی بوموسی شامل یخ سازی، برودتی امونیاکی، برودتی فریونی، خط فیله، خط تولید کنسرو تون ماهی، بازدید از محل احداث رمپ و پارکینگ قایق های صیادی، منازل مسکونی از برنامه های انجام شده مدیرکل شیلات هرمزگان در سفر به شهرستان بوموسی بود.

 

باید دید این بازدیدها چه دستاوردی در زمینه بهبود بهره مندی صیادان و اقتصاد بوموسی از ظرفیت های شیلاتی دارد.

 

 

 

 

 

نظرات

captcha

اخبار مرتبط