1402/07/13-11:26

نجات ۳ دریانورد در محدوده جزیره فارور

نجات ۳ دریانورد در محدوده جزیره فارور

مدیر بنادر و دریانوردی غرب استان هرمزگان گفت: سه دریانورد یک قایق صیادی به دلیل نقص فنی قایق و عدم توجه به شرایط و نامساعد بودن هوا توسط همیار ناجی مستقر در بنادر غرب استان‌ هرمزگان‌ نجات پیدا کردند.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، مدیر بنادر و دریانوردی غرب استان هرمزگان گفت: سه دریانورد یک قایق صیادی به دلیل نقص فنی قایق و عدم توجه به شرایط و نامساعد بودن هوا توسط همیار ناجی مستقر در بنادر غرب استان‌ هرمزگان‌ نجات پیدا کردند.

 

مرتضی سالاری مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان امروز ضمن اعلام این خبر افزود: یک فروند قایق صیادی حامل سه سرنشین به دلیل نقص فنی و عدم توجه به شرایط و نامساعد بودن هوا و از کار افتادن موتور قایق در منطقه دریایی جزیره فارور سرگردان بودند که بلافاصله پس از اعلام پیام اضطرار به مرکز فرعی جست و جو و نجات دریایی بنادر غرب استان هرمزگان، شناور همیار ناجی که به منظور حفظ ایمنی در بنادر غرب استان هرمزگان مستقر شده است به محل اعزام شده و تمامی سرنشینان قایق را از خطر غرق شدگی و مرگ نجات دادند.

 

سالاری با اشاره به اینکه نجات یافتگان در حال حاضر در صحت کامل به سر می برند و وضعیت سلامتی آنها رضایت بخش گزارش شده است، افزود: مدیریت بنادر و دریانودری بندرلنگه و غرب استان هرمزگان در تمامی ساعات شبانه روز به منظور ارتقاء ایمنی دریانوردی و نجات جان افراد آماده ارائه خدمات است.

 

وی در پایان تصریح کرد: از تمامی شناورهای تجاری، صیادی، مسافری و تفریحی خواهشمند است علاوه بر داشتن تجهیزات ایمنی و دستگاه های الکتریکی در صورت بروز هر گونه سانحه با سامانه ۲۴ ساعته ۱۵۵۰ مرکز جستجو و نجات دریایی و یا کانال اضطرار بین المللی ۱۶ vhf با نزدیکترین ایستگاه ساحلی تماس بگیرند.

 

فارور بزرگ (فارور) جزیره‌ای در خلیج‌فارس است که در تقسیمات کشوری جزو استان هرمزگان به‌ شمار می‌آید.

<div id="div_eRasanehTrustseal_85038"></div>

<script src="https://trustseal.e-rasaneh.ir/trustseal.js"></script>

 

<script>eRasaneh_Trustseal(85038, true);</script>

 

نظرات

captcha

اخبار مرتبط