1402/07/13-17:18

موافقت هیات وزیران با وام ۱۵ میلیونی گازکشی در هرمزگان

موافقت هیات وزیران با وام ۱۵ میلیونی گازکشی در هرمزگان

با مصوبه هیات وزیران، ۱۳۰ هزار فقره تسهیلات قرض‌الحسنه برای گازکشی داخلی خانه‌ها در هرمزگان و استان‌های همجوار با دوره بازپرداخت ۵ ساله پرداخت می‌شود‌.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، مهدی دوستی استاندار هرمزگان امروز با اشاره به تلاش دولت برای گازرسانی به تمام مناطق کشور، گفت: خوشبختانه در دولت سیزدهم گام‌های محکمی در رابطه با گازرسانی برداشته شده است اما به دلیل بالا بودن هزینه‌های لوله‌کشی گاز به داخل منازل بسیاری از مردم رغبتی به استفاده از این امکان نشان نمی‌دهند.

 

وی با بیان اینکه، دولت برای رفاه مردم تلاش می‌کند، گفت: برای اینکه موانع مالی گازکشی به خانه‌ها برداشته شود، دولت بانک مرکزی و بانک‌های عامل را موظف کرده است که برای این منظور تسهیلات قرض‌الحسنه پرداخت کنند.

 

استاندار هرمزگان تاکید کرد: بر اساس تصویب‌نامه هیات وزیران ، بانک مرکزی از طریق بانک‌های عامل نسبت به اعطای ۱۳۰ هزار فقره تسهیلات بانکی قرض الحسنه جهت افزایش اشتراک پذیری گاز و انجام لوله کشی داخلی منازل در شهرها و روستاهای استان‌های خوزستان، کرمان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، بوشهر و کهگیلویه و بویر احمد اقدام خواهد کرد.

 

وی تأکید کرد: میزان این تسهیلات یکصد و پنجاه میلیون ریال (۱۵ میلیون تومان) با دوره بازپرداخت پنجساله است که به هر خانوار که در استان هرمزگان و استان‌های مذکور بخواهند گازکشی کنند پرداخت خواهد شد.

 

 

 

 

 

نظرات

captcha

اخبار مرتبط