1402/05/25-22:13

مسیر راهپیمایی جاماندگان پیاده روی اربعین در هرمزگان

مسیر راهپیمایی جاماندگان پیاده روی اربعین در هرمزگان

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان گفت: عصر روز اربعین، برنامه پیاده روی اربعین حسینی در قالب رزمایشی از مسیر امامزاده سید مظفر(ع) به سمت مسجد جامع برگزار می شود.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، حجت الاسلام غلامحسین حقانی عصر چهارشنبه در وبینار که با حضور امام محله های شهرستان بندرعباس و سایر امامان محله سراسر استان به صورت وبینار برگزار شد، هدف از برگزاری جلسه برنامه ریزی بیشتر به منظور برپائی پرشور اربعین سرور و سالارشهیدان عنوان کرد.

وی ضمن قدردانی از برنامه ریزی های مستمر و میدانی امامان محلات در حوزه های فرهنگی-تبلیغی بویژه ایام محرم و اربعین اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب تاکید ویژه ای بر پرشورتر برگزار شدن محرم امسال داشتند و با مجاهدت ها و تلاشهای جدی روحانیون استان هرمزگان بحمدلله ایام محرم امسال پرشورتر از سنوات گذشته برگزار شد و نشان داد هم مردم ولایتمدار و هم روحانیون به بیانات و دغدغه های رهبر معظم انقلاب اهتمام ویژه نشان دادند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان در ادامه به موضوع اربعین اشاره کرد و اذعان داشت: فعالیتهای خوبی در ایام محرم امسال با مجاهدتهای مردم، هیئات مذهبی، مداحان و روحانیون شکل گرفت و نشان داد هرمزگان از لحاظ سبک، شیوه عزاداری و حضور مردمی نسبت به دیگر نقاط کشور موفق تر بود و انتظار می رود با برنامه ریزی منسجم تر کاری کرد که یک اتفاق جمعی خوبی در اربعین سرور و سالارشهیدان رقم بخورد.

حجت الاسلام حقانی در ادامه به مراسم پیاده روی یا جاماندگان اربعین در بندرعباس اشاره کرد و یادآور شد: مسجد جامع ها نقطه ثقل شهر هستند و ضرورت دارد محور همه برنامه ها و در مناسبتهای مذهبی بویژه اربعین در مسجد جامع برگزار شود.

وی تصریح کرد: طبق برنامه ریزی های ستاد مردمی که بحمدلله شکل گرفته مقرر شده عصر روز اربعین، برنامه پیاده روی اربعین حسینی در قالب رزمایش: طریق حسین، به سوی حسین و به قصد زیارت حسین از مسیر امامزاده سید مظفر (ع) به سمت مسجد جامع این برنامه ادامه پیدا کند و مردم و هیئات مذهبی در این مسیر با موکب هائی که برپا خواهند کرد از جاماندگان اربعین پذیرائی خواهند کرد.

حجت الاسلام حقانی عنوان داشت: باید از تمام ظرفیت ها برای خدمت رسانی بیشتر به زوار و جاماندگان اربعین و حضور خانواده ها در این مراسم معنوی بکار گرفته شود و اداره کل تبلیغات اسلامی هرمزگان آمادگی دارد با محوریت نهضت اسلام ناب محمدی؛ حرکتی عمیق تر، علمی‌تر و موثرتر را در دستور کار قرار داده و تلاش دارد تا با استفاده از ظرفیت‌های مردمی حرکت ارزنده‌ای را در پیش بگیرد.

 

 

 

 

 

نظرات

captcha

اخبار مرتبط