1402/04/29-11:26

متلاشی شدن باند 7نفره سارقان به عنف منزل در هرمزگان

متلاشی شدن باند 7نفره سارقان به عنف منزل در هرمزگان

جانشین فرمانده انتظامی استان هرمزگان از انهدام باند 7نفره سارقان بعنف منزل طی عملیات منسجم پلیسی در شهرستان بندرعباس خبر داد و گفت: اعضای این باند تاکنون به 11 فقره سرقت به عنف با ارزشی بالغ بر 60 میلیارد ریال اعتراف کردند.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، مهرداد مشوق جانشین فرمانده انتظامی هرمزگان اظهار داشت: در پی وقوع سرقت به عنف منزل در شهرستان بندرعباس، تیمی ویژه متشکل از کارآگاهان مجرب پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان تشکیل و پس از بررسی و کشف علمی جرائم تعداد 7 نفر از اعضای باند که برخی در این استان و برخی در سایر استان ها حضور داشتند شناسایی شدند.

 

 وی افزود: اعضای این باند 7نفره در عملیات های منسجم و هماهنگ دستگیر و از مخفیگاههای آنان انواع اموال مسروقه با ارزشی بالغ بر 60 میلیارد ریال و تعداد دو دستگاه خودرو متعلق به اعضای باند به همراه 4 پلاک خودرو و تجهیزاتی که در زمان سرقت از آنها استفاده می کردند، کشف گردید.

 

 این مقام ارشد انتظامی استان با اشاره به اینکه خوشبختانه با اشرافیت بالای پلیس همه اعضای این باند حرفه ای که هیچ ردی از خود در حین سرقت به جای نمی گذاشتند دستگیر که نامبردگان در تحقیقات اولیه به 11 فقره سرقت به عنف اقرار کردند، تصریح کرد: اموال مسروقه که بالغ بر 60 میلیارد ریال می باشد پس از سیر مراحل قانونی به افراد مالبلاخته عودت شد.

 

سرهنگ مشوق با اشاره به شگرد این باندحرفه ای، اظهار داشت: اعضای این باند معمولا از روش توپی زنی با استفاده از دیلم استفاده نموده و اقدام به تخریب منازلی که از قبل شناسایی و یا فکر میکردند شخصی در منزل حضور ندارد درب منازل را باز نموده و اموال با ارزش از قبیل طلاجات، فرش های قیمیتی و سایر اقلام با ارزش را به سرقت می بردند.

 

جانشین فرمانده انتظامی هرمزگان در خاتمه با بیان اینکه امنیت مردم خط قرمز پلیس بوده و پلیس قاطعانه وبرابر قانون با مخلان امنیت و آرامش مردم مقابله خواهند کرد، خاطر نشان کرد: لازم است مردم شریف و عزیزمان از نگهداری طلاجات زیاد در منزل خودداری نموده و اموال با ارزش را به مراکز امانتی در بانک ها بسپارند ،همچنین برای پیشگیری از سرقت از درب های استاندارد ضد سرقت و نرده استفاده نمایند و  هرگونه تردد های مشکوک و افراد مظنون را به صورت شبانه روزی از طریق مرکز فوریتهای پلیسی 110 ،با پلیس در میان بگذارند.

 

 

 

 

 

نظرات

captcha

اخبار مرتبط