1402/04/22-21:47

نیمی از جمعیت هرمزگان تحت پوشش تامین اجتماعی هستند

نیمی از جمعیت هرمزگان تحت پوشش تامین اجتماعی هستند

مدیرکل تامین اجتماعی هرمزگان گفت: بیش از نیمی از جمعیت هرمزگان تحت پوشش تامین اجتماعی هستند.

به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، حضور عباس اکبری مدیرکل تأمین‌اجتماعی هرمزگان عصر امروز در مراسم تجلیل از بازنشتگان تامین اجتماعی اظهار کرد: در حال حاضر بیش از نیمی از جمعیت استان هرمزگان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند. 

 

به گفته وی، تا پایان سال 1401 بیش از یک میلیون و 13 هزار و 707 نفر در استان هرمزگان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار داشته‌اند که نیمی از جمعیت استان را شامل می‌شود. 

 

اکبری شمار مستمری‌بگیران اصلی و تبعی را ۱۰۴ هزار و ۷۲۸ نفر عنوان داشت و بیان داشت: از جمعیت مستمری‌بگیر استان هرمزگان، ۵۶ هزار و ۷۸۸ نفر مستمری‌بگیر اصلی و ۴۷ هزار و ۹۴۰ نفر مستمری‌بگیر تبعی هستند.

 

مدیرکل تامین‌اجتماعی هرمزگان اظهارداشت: در سال گذشته سازمان تأمین‌اجتماعی در استان هرمزگان بیش از 41 هزار و 812 میلیارد ریال به بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران در قالب تعهدات بلند مدت و کوتاه مدت پرداخت کرده است که از این مبلغ، بیش از 39 هزار و 460 میلیارد ریال تعهدات بلند مدت و بیش از دو هزار و 352 میلیارد ریال تعهدات کوتاه مدت بوده است. 

 

اکبری با درخواست از صنایع و شهرداری‌ها گفت: بیشترین تعداد بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تأمین‌اجتماعی در استان، از کارکنان صنایع و شهرداری‌ها بوده‌اند که بازنشسته شده‌اند اما اکنون دارای مشکلاتی هستند و نیاز است که این صنایع و نهادها در کنار کانون بازنشستگان قرار گرفته تا بتوانند مشکلات این قشر از جامعه را برطرف کنند.

 

وی خاطرنشان کرد: اگر مشکلات بازنشستگان در سراسر استان برطرف شود آنها با روحیه بهتر و امید بیشتری به زندگی ادامه می‌دهند.

 

اکبری در خصوص پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه به مستمری‌بگیران گفت: یکی از خدماتی که بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی ارائه می‌شود، پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به آنهاست و این کار نیز در سال جاری در حال انجام است.

 

اکبری اظهارداشت: سال گذشته مبلغ تسهیلات قرض‌الحسنه بازنشستگان ۱۲ میلیون تومان بود که امسال این مبلغ به ۲۰ میلیون تومان افزایش یافته است.

 

 وی ادامه داد: انتظار می‌رود تا پایان سال دو هزار نفر از بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی در استان هرمزگان تسهیلات قرض‌الحسنه دریافت کنند.

 

در ادامه مدیر درمان تامین‌اجتماعی هرمزگان گفت: بازنشستگان گنجینه‌های کاری هستند که باید از آنها به خوبی استفاده کرد و این تجربیات را برای جوانان مستند کرد.

 

دکتر غلامعباس مومنی افزود: اگر ما می‌خواهیم آینده خوبی در انتظار ما باشد باید تکریم بازنشستگان را در دستور کار خود قرار دهیم و به آنها احترام بگذاریم.

 

مومنی خاطرنشان کرد: در حال حاضر بازنشستگان ما دارای مشکلاتی هستند که باید تلاش شود این مشکلات برطرف شود چرا که ما نیز بازنشسته می‌شویم و این مشکلات به ما هم می‌رسد.

 

وی عنوان کرد: بازنشستگان بزرگترین سرمایه خود که همان جوانی است را برای خدمت به کشور در سنگرهای مختلف قرار داده‌اند و اکنون با این تجربیات گرانبها باید مورد احترام باشند. 

 

مومنی اظهارداشت: هر چقدر بازنشستگان مورد تکریم و احترام قرار گیرند، جوانان نیز بهتر کار می‌کنند و امید بیشتری خواهند داشت.

 

وی بیان کرد: بازنشستگان سال‌های زیادی با سخت‌کوشی و تلاش برای سازندگی کشور تلاش کردند و آبادانی را برای کشور به ارمغان آوردند و همواره پشتوانه مهمی برای نظام هستند. 

 

مومنی عنوان کرد: کارهای درمانی خوبی در استان انجام شده‌است و ما تمام تلاش خود را به کار خواهیم بست تا خدماتی که به بازنشستگان ارائه می‌شود خدمات مطلوبی باشد.

 

 

 

 

 

نظرات

captcha

اخبار مرتبط